Мінфін розповів про понад 100 млрд грн видатків держбюджету на середню освіту

Все про економіку та фінанси

За даними Міністерства фінансів, цього року для забезпечення освітнього процесу та початку навчального року в закладах загальної середньої освіти у держбюджеті враховано понад 100 млрд гривень.

Так, у держбюджеті на 2021 рік передбачено:

-99,6 млрд гривень на виплату заробітної плати вчителям шляхом надання громадам освітньої субвенції. Ці кошти передбачені для виплати у повному обсязі відповідно до нормативно встановлених розмірів заробітної плати для понад 480 тис. ставок учителів;

- 1,0 млрд гривень на закупівлю ноутбуків для проведення вчителями дистанційних занять. За ці кошти засновники закладів освіти зможуть придбати майже 60 тис. ноутбуків;

- 1,0 млрд гривень на закупівлю меблів та засобів навчання для Нової української школи (85,7 тис. класів початкової школи та 258 класів закладів загальної середньої освіти, в яких навчається понад 1,7 млн учнів);

- 0,4 млрд гривень на підвищення кваліфікації близько 23 тис. учителів.

- 1,0 млрд гривень на формування нового освітнього простору, безпечного та інклюзивного (безбарʼєрного) освітнього середовища у закладах загальної середньої освіти, реконструкцію та капітальний ремонт будівель у рамках програми «Спроможна школа для кращих результатів». За ці ресурси мають оновити понад пів тисячі шкіл. На сьогодні у місцевих бюджетах на умовах співфінансування вищезазначених програм передбачено ще понад 260 млн гривень.

- 0,5 млрд гривень для надання якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами. Ці кошти будуть спрямовані на надання освіти для понад 30 тис. дітей.

Окремо Мінфін зауважує, що на рахунках місцевих бюджетів станом на 01.08.2021 залишок коштів освітньої субвенції становить 7,7 млрд гривень, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 0,3 млрд гривень.

Залишки коштів зазначених субвенцій можуть використовуватись органами місцевого самоврядування на покращення матеріально-технічної бази закладів освіти.

"Отже, органи місцевого самоврядування за умови оперативного прийняття раціональних рішень мають достатній ресурс для належної організації освітнього процесу", - кажуть у Мінфіні.