Мінфін: ресурсний законопроект дасть бюджету 25-35 млрд грн додаткових доходів у 2022 році

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко під час представлення проекту держбюджету на 2022 рік заявив, що ухвалення ресурсного законопроекту №5600 в наступному році може принести від 25 до 35 млрд грн у дохідну частину держбюджету, пише "Інтерфакс-Україна".

"У процесі розгляду в парламенті законопроект дещо видозмінився. Наші попередні оцінки змінилися, тому, за нашими розрахунками, ефект може становити від 25 до 35 млрд грн, у середньому понад 30 млрд, залежно від того, яка редакція буде остаточно підтримана парламентом", - сказав Марченко.

Як повідомлялося, спочатку уряд декларував, що підвищення рентних ставок і низки інших податків, як це пропонував ресурсний законопроект №5600 у редакції до першого читання, дасть змогу залучити понад 60 млрд грн до держбюджету, тоді як трирічна Бюджетна декларація передбачає, що за рахунок нього державний бюджет щороку отримуватиме додаткові 34,1 млрд грн.

Правляча фракція "Слуга народу" наполягає на ухваленні законопроекту №5600 цього тижня, орієнтовно 23 вересня. Профільний комітет рекомендував його для ухвалення в цілому минулої п`ятниці.