Мінфін прогнозує зростання доходів місцевих бюджетів у 2022 році на 16,2%

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів повідомляє, що провело бюджетні консультації із представниками всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування щодо проекту держбюджету-2022 та основних підходів до розподілу міжбюджетних трансфертів.

За словами першого заступника міністра фінансів Дениса Улютіна, на 2022 рік завдяки очікуваному зростанню економіки прогнозується збільшення доходів місцевих бюджетів у порівнянні з 2021 роком на 16,2%, або на 57,6 млрд гривень. Дохідна частина місцевих бюджетів за січень-липень поточного року виконана майже на 190 млрд грн, що на 121% більше (+33,0 млрд грн) за аналогічний період 2020-го. Основним бюджетоутворюючим податком для місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло 115 млрд грн (+ 19,3 млрд грн, або 120% проти січня-липня 2020 року).

Як зазначають у Мінфіні, трансфертна політика залишиться незмінною.

Загальні обсяги міжбюджетних трансфертів передбачаються для 1 463 місцевих бюджетів, а це 24 обласних бюджети та бюджет міста Києва, а також 1 438 бюджетів територіальних громад.

Заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев зазначив, що значної уваги органів місцевого самоврядування як засновників закладів освіти потребує ефективне використання коштів освітньої субвенції. Зокрема, йдеться про її залишки, які щорічно накопичуються на рахунках місцевих бюджетів і не спрямовуються на розвиток освіти та підвищення її якості. За його словами, станом на 01.08.2021 таких коштів у місцевих бюджетах уже 7,7 млрд гривень.

Окрім того, заступник міністра наголосив на виконанні повноважень засновників закладів охорони здоровʼя в частині моніторингу рівня оплати праці медичних працівників, який у межах автономії встановлюється керівниками цих закладів.

Відповідно до статті 37 Бюджетного Кодексу, Кабінет Міністрів має схвалити закон про Державний бюджет України та подати його разом із відповідними матеріалами Верховній Раді та Президенту України не пізніше 15 вересня.