Мінфін: понад 50 млрд грн може втратити бюджет через негативні рішення судів по Приватбанку

Все про економіку та фінанси

У разі ухвалення судами несприятливих для держави рішень, що оскаржують націоналізацію Приватбанку, збитки для бюджету можуть становити понад 50 млрд грн, йдеться в аналізі фіскальних ризиків Міністерства фінансів, підготовленому на основі даних та розрахунків НБУ, пише "Економічна правда".

Ймовірність настання ризиків ухвалення негативних рішень судів щодо Приватбанку Мінфін оцінює як помірну, попри прогрес у запобіганні цьому ризику після ухвалення так званого "антиколомойського" закону.

"У разі матеріалізації такого фіскального ризику, вартісна оцінка можливого впливу на державний бюджет може становити від 50 млрд грн і більше", — констатують у Мінфіні.

Як повідомлялося, вже минуло три місяці з моменту визнання Банком Англії процедури bail-in єврооблігацій Приватбанку у процесі його націоналізації у 2016 році на 595 млн дол – відтоді не надходило жодного оскарження, що робить рішення остаточним.

Велика Палата Верховного Суду 14 вересня проголосувала за повернення на розгляд Касаційного цивільного суду справи щодо оскарження Приватбанком і урядом рішення Печерського суду від 2017 року на користь компаній братів Суркісів на 350 млн дол.