Мінфін подав Ексімбанку США проект угоди про інфраструктурні проекти в Україні

Все про економіку та фінанси

17 вересня міністр фінансів Сергій Марченко зустрівся з в.о. заступника міністра фінансів США з міжнародних відносин Енді Бауколом, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

Як зазначається, в зустрічі також взяли участь заступник міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук, урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца, представники Міністерства фінансів США та посольства США в Україні.

Як зазначається, сторони обговорили поточну економічну ситуацію в Україні, співпрацю з МВФ, розвиток інвестиційних проектів в Україні, реформування державних банків, а також двосторонню співпрацю Міністерств фінансів України та США.

С. Марченко розповів про пріоритети Мінфіну, закладені в Державному бюджеті на 2022 рік, зокрема, щодо скорочення дефіциту бюджету до 3,5%, зменшення державного боргу, зростання мінімальної заробітної плати, стабільний курс гривні, зниження інфляції та рекордні темпи зростання ВВП за останні 10 років.

“Українська економіка продовжує відновлюватися завдяки внутрішньому попиту та сприятливим зовнішнім умовам. Згідно з прогнозом, ми очікуємо, що реальний ВВП України зросте на 4,1% у 2021 році та на 3,8% - у 2022 році. Співпраця зі Сполученими Штатами Америки є одним із наших пріоритетів на шляху відновлення. Пожвавлення інвестиційної активності між нашими країнами має вирішальне значення для довгострокового економічного зростання”, - зауважив глава Мінфіну.

"Разом із тим було піднято питання укладення Рамкової угоди між Урядом України та Урядом США про офіційну підтримку реалізації інвестиційних інфраструктурних проектів в Україні. Проект угоди був поданий Міністерством фінансів України на розгляд Ексімбанку США.

Окрім того, сторони наголосили на досягненні Україною значних результатів у виконанні умов програми МВФ Stand-by. Та обговорили продовження першого перегляду програми МВФ, яке має розпочатися на наступному тижні", - констатується в повідомленні Міністерства фінансів України.

Контекст

У кінці серпня - на початку вересня президент Володимир Зеленський під час візиту в США представив план трансформації України на 277 млрд дол, який окреслює бачення розбудови України на найближчі роки як "безпекового форпосту, цифрового, інфраструктурного та аграрного хабу", визначає амбітні цілі щодо розвитку людського капіталу, забезпечення "зеленої" трансформації та енергетичної безпеки України.

В. Зеленський зауважував, що документ є інструментом для розвитку стратегічного партнерства України зі США в економіці й містить конкретні спільні економічні, інвестиційні проекти.

«Закладені в плані понад 80 проектів – це амбітні проекти на загальну суму 277 мільярдів доларів. Вони передбачають фінансування коштом державного бюджету України, а також залучення програм міжнародної допомоги, кредитів, інвестицій», – сказав глава держави.

Президент висловлював сподівання, що американські партнери активно долучаться до реалізації цього амбітного плану.

При цьому під час візиту В. Зеленського в США перший віце-прем’єр – міністр економіки Олексій Любченко підписав з в. о. президента Експортно-імпортного банку США Джеймсом Барроусом Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та Експортно-імпортним банком Сполучених Штатів.

Як зазначалося, документ спрямований на реалізацію зацікавленості України та США у нарощуванні економічної співпраці, зокрема торгівлі товарами та послугами, шляхом фінансування американського експорту до України коштом федеральних ресурсів.

Меморандум передбачає співпрацю за проектами в інфраструктурній галузі України, сільськогосподарській сфері, енергетиці та цифровій економіці.

Як зауважували в Офісі президента, сторони мають намір опрацьовувати можливості використання середньо- та довгострокових гарантій, а також прямих позик з боку Ексімбанку США для фінансування американського експорту до України в обсязі $3 млрд або на іншу суму, узгоджену сторонами.