Додатковий податок на імпорт: Мінфін - про можливе введення нового військового збору

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв`ю УНІАН розповів, що з початку повномасштабної війни рф проти України доходи держбюджету від податкової і митниці суттєво зменшилися, а видатки на військові потреби зросли майже в 10 разів.

"Але динаміка щодо податкових і митних надходжень починає покращуватися.

Якщо в березні надходження по митниці були в 7 млрд грн, в квітні – 8 млрд грн, а в травні – 9 млрд грн. То вже за результатами липня ми отримали більше 22 млрд грн. І це вже буде більше 56 відсотків планових довоєнних показників. І це не може нас не тішити.

Один з головних чинників зростання податкових і митних зборів у липні – це як раз і є повернення ПДВ і ввізного мита, а також більш жорсткий контроль за товарами, які ввозяться на територію України.

Станом на 1 серпня [за липень] по митниці і податковій зібрано близько 90 млрд грн", - зауважив глава Мінфіну, уточнивши, що в липні відшкодування ПДВ не було.

Коментуючи пропозицію НБУ щодо запровадження додаткового митного збору на деякі категорії імпортних товарів, міністр фінансів зазначив: "Ми зараз обговорюємо це питання. Така ініціатива може не носити назву додаткового митного збору, це може бути окремий військовий збір. Або додатковий збір на валютообмінні операції на купівлю імпортних товарів. Ще немає остаточної концепції, тому, коли і в якому вигляді буде введено збір – говорити зарано".

Пізніше перший заступник глави комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк у контексті підготовки урядом законопроєкту про додатковий збір на імпорт зазначив таке, пише "БізнесЦензор":

"Тут варто зазначити, що обрана концепція не додаткових імпортних мит (яка складна у адмініструванні), а запровадження 10% збору на валютообмінні операції для купівлі всіх імпортних товарів та послуг. Відповідно за розрахунками уряду це має зменшити попит на імпортні товари та тиск на гривню".

За словами нардепа, очікується, що Кабмін внесе законопроєкт найближчими тижнями.