Мінфін: основні бондхолдери чітко сигналізують про підтримку відстрочки для України

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів інформує, що 20 липня Україна запропонувала інвесторам в українські державні єврооблігації та державні деривативи (ВВП-варранти) затвердити зміни до умов відповідних зобов’язань, випущених на міжнародному ринку, задля збереження валютної ліквідності всередині країни і зменшення наявного щомісячного дефіциту бюджету у 5 млрд дол, що утворився внаслідок війни.

"Російське вторгнення в Україну створює надзвичайні ризики для економічної, фінансової та соціальної ситуації в Україні та її територіальної цілісності. Зменшення доходів державного бюджету і збільшення видатків державного бюджету, викликані війною, спричинили безпрецедентний тиск на ліквідність і труднощі з обслуговуванням боргу для Уряду. Пошук адекватних джерел фінансування для України, щоб покрити критичні оборонні, соціальні та гуманітарні витрати, а також розпочати планування післявоєнної відбудови країни, є постійним викликом", - йдеться в повідомленні Мінфіну.

Як зазначається, ініціатива України доповнює оголошений намір міжнародних партнерів України в рамках G7 та Паризького клубу кредиторів призупинити виплату боргу для України до кінця 2023 р. з можливістю продовження відстрочки ще на один рік.

Заява Міністерства фінансів: 

"Однією з цілей операції з управління державним боргом України є забезпечення однакового ставлення як до офіційних, так і до комерційних кредиторів. Зокрема, ця пропозиція була підтримана G7 та Паризьким клубом кредиторів, як зазначено в їхній заяві від 20 липня 2022 року.

Із 24 лютого Україна продовжувала виконувати свої боргові зобов`язання як відповідальний емітент на міжнародних ринках капіталу, незважаючи на катастрофічну безпекову, гуманітарну, економічну ситуацію та фінансові збитки, що були завдані російською війною проти України. Виконання Україною своїх боргових зобов`язань було високо оцінено спільнотою інвесторів, які виразили підтримку стійкості та хоробрості України, а також її відважній боротьбі за демократичні цінності. Операції з державним боргом та державними деривативами, розпочаті Україною сьогодні, стали результатом дискусій і зворотного зв’язку, отриманого від ряду інвесторів, які висловили свою підтримку та надали свої конкретні ідеї щодо того, як вони можуть допомогти Україні зберегти валютні ресурси, необхідні для супротиву та протидії російській агресії і подолати суттєві гуманітарні та інші наслідки війни.

Напередодні дати оголошення запиту про згоду Україна обговорила свої плани щодо операції з управління державним боргом та фіскальні потреби з обраною групою основних власників своїх єврооблігацій і ВВП-варрантів, включаючи Amia Capital, BlackRock, Fidelity International (FIL) і Gemsstock. Після цих дискусій Україна отримала чіткі ознаки про підтримку як запиту на згоду щодо єврооблігацій, так і змін умов ВВП-варрантів від вищезазначеної групи власників.

Конкретні умови запиту на згоду і терміни завершення операції з управління державним боргом описано у повідомленні про цю транзакцію, опублікованому сьогодні, а деталі доступні для ознайомлення відповідним інвесторам у меморандумах щодо отримання згоди".

«Незважаючи на війну, розпочату росією, Україна продовжує обслуговувати свої боргові зобов’язання, а Міністерство фінансів України продовжує активно спілкуватися з інвесторським співтовариством. Ми отримали багато слів підтримки та конструктивних ідей від інвесторів щодо того, як зберегти ліквідність для країни. Базуючись на цих відгуках, сьогодні ми здійснюємо операцію з управління державним боргом, спрямовану на збереження валютних ресурсів в країні. Ми хочемо досягти цих цілей, дотримуючись ринкового підходу та знаходячи консенсусне рішення з інвесторами. Для нас важливо створити умови для того, щоб Україна в найкоротші терміни після перемоги на полі бою відновила доступ до міжнародних ринків капіталу. Якнайшвидший доступ до ринків капіталу є критично необхідним для відбудови країни після перемоги», – прокоментував міністр фінансів Сергій Марченко.