Мінфін: найбільш готовим до приватизації серед держбанків є Укргазбанк

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів констатує, що Укргазбанк серед держбанків є найбільш готовим до приватизації.

"Про це свідчить його операційна ефективність та низький рівень проблемних активів, - зауважує Мінфін. - Успішне завершення процесу приватизації Укргазбанку стане потужним сигналом для всіх інвесторів, що країна виконує свої зобов’язання з реформування банківського сектору України та побудови сталої банківської моделі, заснованої на кращих світових практиках".

«Головною метою Мінфіну як акціонера залишається зниження частки держави в банківській системі до рівня нижче 25% у 2025 році. Партнерство з IFC і трансформаційні процеси, які проводить Укргазбанк на виконання стратегічних завдань, суттєво покращують його привабливість для подальшої приватизації. Приватизація Укргазбанку має стати success story Уряду та вагомим прикладом для всіх інвесторів щодо привабливості банківського ринку України», – зазначив заступник міністра фінансів Юрій Драганчук, коментуючи робочу зустріч за участі Мінфіну, НБУ та представників правління і наглядової ради Укргазбанку, яка відбулася 2 листопада.

Міністерство фінансів нагадує, що відповідно до Засад стратегічного реформування державного банківського сектору, Україна прагне суттєво знизити частку держави у банківській системі з метою створення рівних умов конкуренції для розвитку та удосконалення фінансової системи країни. Першим кроком у реалізації цього завдання стало затвердження Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) групи Світового банку позики для Укргазбанку з можливістю подальшої конвертації у капітал. У березні 2021 року банком вже отримано кредит у сумі 30 млн євро.

Ю. Драганчук повідомив, що співпраця з IFC відбувається ефективно, зокрема, щодо процедури залучення фінансового радника.

"Вона має відбутись максимально прозоро та відповідно до вимог законодавства. Наступний етап – вибір найкращої опції продажу фінансової установи", - підкреслюють у Мінфіні.