Мінфін планує дефіцит держбюджету на 2022 рік у розмірі 3,5% ВВП

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів має намір розрахувати держбюджет на 2022 рік, виходячи з дефіциту в 3,5% ВВП, повідомив перший заступник міністра фінансів Денис Улютін, пише "Інтерфакс-Україна".

"У наступному 2022 року ми плануємо забезпечити дефіцит на рівні 3,5% ВВП. Таким чином, ми поступово наближаємося до ключового показника дефіциту нижче 3%", - сказав він під час представлення основних показників держбюджету за 2020 рік.

За словами Улютіна, Міністерство економіки переглянуло в бік поліпшення прогноз зростання економіки, однак конкретних цифр він не назвав. Мінекономіки має опублікувати оновлений макропрогноз в квітні.

Говорячи про показники нинішнього року, перший заступник міністра зазначив, що із загального плану за запозиченнями на 2021 рік у розмірі 677 млрд грн зовнішні запозичення повинні скласти 179 млрд грн.

"Зовнішніми нашими контрагентами є МВФ, ЄС, а також зовнішні держави-партнери", - уточнив він.

Як повідомлялося, індикатором оптимального рівня дефіциту держбюджету на наступний рік для Міжнародного валютного фонду був показник в 3,5% ВВП, тоді як Мінфін розглядав варіант в 4-4,5%. 

Мінфін констатує, що за підсумками 2020 року "завдяки виваженій та послідовній політиці уряду, незважаючи на карантинні обмеження, спричинені гострою респіраторною хворобою COVID-19", вдалося досягти виконання бюджетних показників у запланованих законом обсягах, а саме:

- утримати дефіцит держбюджету в межах граничного показника (факт – 5,3 % ВВП при плані 7,5 % ВВП);

- перевиконати доходи держбюджету (фактично надійшло 1076 млрд грн при затверджених законом обсягах у сумі 1022 млрд грн);

- профінансувати сферу оборони та безпеки в обсязі 6,1% ВВП;

- забезпечити зростання мінімального розміру заробітної плати до 5 тис. грн. з 1 вересня 2020 року,

- прожиткового мінімуму та інших видів соціальних виплат та допомог;

- підтримати населення та бізнес за рахунок Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19;

- продовжити підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян;

- надати пільги та субсидії для населення в грошовій формі;

- покращити фінансування капітальних видатків держбюджету до фактичних 94,9 млрд грн, що на 18,7 % більше за показники 2019 року.