Мінфін має боргові претензії до збанкрутілого банку Жеваго

Все про економіку та фінанси

12 жовтня Київський апеляційний госпсуд задовольнив апеляційну скаргу Міністерства фінансів та скасував ухвалу Госпсуду м. Києва від 04.09.2017 у справі №910/14465/17, якою Мінфіну було відмовлено в прийнятті позовної заяви до ліквідатора банку «Фінанси та кредит» про поновлення строку для включення міністерства до реєстру кредиторів вказаного банку-банкрута.

Чим саме зумовлені боргові вимогу Мінфіна до банку «Фінанси та кредит», у судових матеріалах наразі не уточнюється. Разом з тим, наприкінці вересня видання «Економічна правда» повідомляло, що в збанкрутілому банку нардепа Костянтина Жеваго лишилися кошти міністерства, які були залучені як кредит у Світового банку. Причому така ж ситуація склалася і у випадку ще з двома банками-банкрутами.

«Мінфін пропустив терміни подачі кредиторських вимог на суму 6,54 млн доларів. Зокрема, мова йде про борг банку "Фінанси і кредит" - 0,46 млн доларів, "Надра" - 1,733 млн доларів, "Кредитпромбанку" - 4,389 млн доларів», - уточнювала ЕП.  

Контекст

За даними НБУ, сукупний обсяг інсайдерських кредитів у портфелі банку «Фінанси та кредит» - близько 22 млрд грн (понад 70% портфелю). Балансова вартість активів банку становила 45,1 млрд грн, але оцінювачі ФГВФО оцінили їх у 9,9 млрд (22% від "номіналу").

За даними Фонду гарантування, на 01.09.2017 вкладникам банку "Фінанси та кредит" у межах гарантійної суми виплачено компенсацій на 9,92 млрд грн (сумарні виплати становитимуть 10,5 млрд грн).

Згідно зі звітністю ліквідатора банку, на 01.04.2017 позичальники погасили борги лише на 436,7 млн грн, реалізація майна банку принесла 99,3 млн, інші надходження - 238,6 млн грн.

Таким чином, гарантійні виплати здійснювалися насамперед за рахунок емісійних коштів Нацбанку, що монетизував держоблігації, надані Мінфіном для ФГВФО у вигляді позик, а також видав Фонду власні кредити.

Про кримінальні провадження щодо видачі банком "Фінанси та кредит" інсайдерських кредитів читайте тут.

Про боргові вимоги компаній Жеваго до Фонду гарантування на мільярди гривень - тут.

Про картковий борг Жеваго перед "Фінанси та кредит" на 8,3 млн грн див. тут.

Про авто, яхту, літак і вертоліт, які можуть належати К. Жеваго, читайте в матеріалі сайту dubinsky.pro.

Про боргові вимоги НБУ до Жеваго див. тут.

Про позовні вимоги ліквідатора банку "Фінанси та кредит" до групи "КрАЗ" Жеваго на 3 млрд грн див. тут.

Про спроби компаній з групи "Росава" Жеваго позбутися поруки перед банком "Фінанси та кредит" читайте тут.

Про намагання фармкомпаній Жеваго отримати відстрочку на виплату боргів перед "ФіК" див. тут.

Про судове рішення, згідно з яким К. Жеваго мав виплатити вкладниці банку "Фінанси та кредит" 1 млн грн читайте тут.

Про кримінальне провадження прокуратури щодо можливого виведення коштів з банку "Фінанси та кредит" на користь власника ТРЦ "Гуллівер" див. тут.

Про висновки Вищого адмінсуду, що НБУ не реагував адекватно на проблеми банку "Фінанси та кредит" див. тут.