Мінфін дорозмістив євробонди на $500 млн під 6,3% з погашенням у 2029 році

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів повідомляє, що 22 липня Україна здійснила прайсинг додаткового випуску єврооблігацій на суму 500 млн дол.

"Цей додатковий випуск збільшив загальну суму в обігу єврооблігацій з відсотковою ставкою 6,876% та погашенням 21-го травня 2029 року, загальна непогашена сума яких становила 1,25 мільярди доларів США.

Довипуск відбувся з дохідністю 6,30% та ціною пропозиції при додатковому розміщенні 103.493%.

Фінальна книга заявок розміром 1,7 мільярдів доларів США дозволила досягти звуження спредів дохідності на 32,5 базисні пункти порівняно з початковим орієнтиром дохідності та на 57,5 базисних пунктів порівняно з дохідністю при первинному розміщенні облігацій розміром 1,25 мільярдів доларів США в квітні цього року.

BNP Paribas and Goldman Sachs International виступили спільними лід-менеджерами транзакції. Розрахунки за довипуском мають відбутися 27-го липня 2021 року.

Залучені кошти будуть використані для фінансування загальних бюджетних призначень", - йдеться в заяві Мінфіну.

"Успіх цієї угоди з дорозміщення єврооблігацій, здійсненої протягом одного дня, свідчить про постійну міцну підтримку України з боку міжнародного інвестиційного співтовариства. Сприятливі ринкові умови дозволили нам поступово виконувати план запозичень на цей рік перед тим, як на ринку розпочнеться зменшення ділової активності під час сезону відпусток. Ми обмежили обсяг угоди, оскільки ми продовжуємо дотримуватись нашої стратегії пріоритизації залучення пільгового фінансування для покриття більшості потреб у зовнішніх запозиченнях",- прокоментував міністр фінансів Сергій Марченко.