Мінфін до кінця року випустить ОВДП на 20 млрд грн для докапіталізації "Укрфінжитло"

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів підготувало проект постанови про випуск ОВДП у 2021 році на суму 20 млрд грн для докапіталізації ПрАТ "Українська фінансова житлова компанія" (УФЖК; "Укрфінжитло"). Кабмін планує розглянути цей документ на своєму засіданні 22 вересня [зрештою відповідне рішення було прийняте урядом, - ред.].

Згідно з проектом постанови, ОВДП будуть випущені на термін до 15 років з відсотковою ставкою до 13% річних.

"Укрфінжитло" було утворене в кінці 2020 року зі статутним капіталом 10 млн грн. Ця держкомпанія буде займатися реалізацією держпрограм із забезпечення громадян житлом на умовах іпотечного кредитування та фінансового лізингу за рахунок власних і залучених коштів.

Верховна Рада та Кабмін уже прийняли рішення про приєднання Державно іпотечної установив (ДІУ) до "Укрфінжитло". Зобов`язання ДІУ, гарантовані державою, становлять 7,7 млрд грн; її збиток за 2020 рік - 4,65 млрд грн; власний капітал - мінус 2,3 млрд грн (при статутному капіталі 2,3 млрд грн). У першому півріччі Мінфін виплатив по дефолтним облігаціям ДІУ 1,75 млрд грн.

За даними Мінфіну, сьогодні на житловому обліку перебувають понад 650 тисяч сімей, з яких понад 100 тисяч - родини держслужбовців. Також на підтримку держави очікують 1,5 млн переселенців з Донбасу й Криму.

За розрахунками МВС, для продовження реалізації держпрограми забезпечення поліцейських та працівників служби цивільного захисту житлом, яку започаткувала ДІУ, необхідно біля 10 млрд грн.