Мінфін: держбюджет-2022 матиме первинний профіцит уперше за чотири роки

Все про економіку та фінанси

21 вересня міністр фінансів Сергій Марченко представив у Верховній Раді проект держбюджету на 2022 рік, пише "РБК-Україна".

За словами глави Мінфіну, дефіцит держбюджету у наступному році знизиться з 5,5% до 3,5% від ВВП - до 188 млрд грн. "Це означає, що у наступному році держава планує зменшити обсяг державних запозичень на 60 млрд гривень для фінансування державного бюджету", - сказав він.

За його словами, політика уряду буде і надалі спрямована на зниження державного боргу. Усього планується залучити 546 млрд гривень Витрати скоротяться на 48 млрд гривень до 574 млрд гривень.

"Вперше за чотири роки ми будемо мати первинний профіцит держбюджету. Це означає, що наші доходи повністю покриватимуть наші видатки за мінусом обслуговування боргу", - сказав він.

С. Марченко підтвердив, що у разі схвалення Радою законопроекту №5600 бюджет може додатково отримати близько 30 млрд гривень. "У процесі розгляду в парламенті законопроект дещо змінився. Наші попередні оцінки змінилися, тому за нашими розрахунками сума орієнтовно додаткових доходів може скласти від 25 до 35 млрд гривень. В середньому це 30 млрд гривень, залежно від того, яка редакція буде остаточно підтримана парламентом", - сказав він.

Як повідомлялося, Кабмін підготував проект держбюджету на 2022 рік на базі прогнозу зростання ВВП на 3,8%; інфляції на кінець 2022 року на рівні 6,2%; курсу 28,6-28,7 грн/дол.