Мінфін: бюджет загального фонду держбюджету за І квартал уже перевиконано на 7%

Все про економіку та фінанси

30 березня відбувся онлайн-брифінг міністра фінансів Сергія Марченка щодо забезпечення стабільності державної фінансової та бюджетної політики в умовах воєнного стану.

Головні тези глави Мінфіну:

"З першого дня війни ми забезпечили безперебійну та повноцінну роботу всіх відомств, діяльність яких скеровується Мінфіном: Державної податкової служби, Митниці, Казначейства та Держфінмоніторигу. Наразі, всі вони працюють в режимі воєнного стану та ефективно виконують поставлені перед ними задачі.

Кошти на Збройні Сили України, медицину, заробітні плати, пенсій та соціальну підтримку громадян спрямовуються вчасно та відповідно до обґрунтованих потреб.

Урядом започатковано ряд програм для підтримки населення. Зокрема тих, хто через війну втратив роботу чи був вимушений покинути домівки. Люди отримують виплати 6 тисяч 500 гривень у рамках програми Є-Підтримка. Кошти отримали вже 3,4 млн українців.

Для вимушених переселенців будуть здійснені виплати по 2 тис грн для дорослого населення та 3 тис. гривень на дитину або особу з особливими потребами.

За ініціативи Президента з 1 березня Урядом було підвищено на 30% грошове забезпечення військовослужбовців ЗСУ. Крім цього, на період воєнного стану для них встановлені додаткові виплати у розмірі 30 тис гривень. Тим, хто безпосередньо бере участь у бойових діях розмір виплат збільшено до 100 тис. гривень.

Завдяки бізнесу загальний фонд державного бюджету за підсумками 3-х місяців вже перевиконано на 7%.

Навіть у березні (станом на 29.03) ДПС змогла забезпечити податкові надходження у сумі, що на 19 млрд грн більше плану (+12%).

У березні (станом на 29.03) находження від Митниці склали лише 6,7 млрд грн, місячний розпис виконано на 17% («мінус» 32,3 млрд грн).

Надзвичайно важливим є успішне проведення посівної кампанії. Зміни до програми кредитування «5-7-9» окремо стосуються аграрного сектору.

Розуміючи необхідність збільшення видатків на оборону нашої держави, Міністерство фінансів запустило інструмент військових облігацій. Кожного вівторка ми проводимо аукціони. За допомогою цього інвестиційного інструменту вдалося залучити вже 30 млрд гривень.

Для підтримки армії та гуманітарних потреб населення з перших днів війни Нацбанком були відкриті рахунки, де кожен може долучитись до збору коштів. Станом на 29 березня на спецрахнок армії найшло понад 13 млрд грн, на рахунок для гуманітарних потреб – 328 млн гривень.

Робота з нашими міжнародними партнерами є наразі одним з головних напрямів роботи мене, як Міністра фінансів, та моєї міжнародної команди. Від початку війни ми спілкуємось з нашими партнерами, без перебільшення, в режимі 24/7. За цей період до держбюджету надійшло вже більше 3 млрд дол США. Загалом, Мінфін веде перемовини щодо фінансової підтримки на загальну суму до 6 млрд євро;

Ми розуміємо наскільки важливо виконувати всі взяті на себе зобов’язання, навіть в умовах війни. Тому Міністерство фінансів не розглядає питання реструктуризації наших боргів. Порівняно з попередніми періодами маємо відносно легкий графік погашення боргу у 2022 році.

Активно працюємо по санкційному напряму. Від Міністерства фінансів йде комунікація з керівниками провідних світових фінансових, інвестиційних компаній. І ми вже маємо результати. Такі глобальні компанії, як Goldman Sachs, Deutsche Bank, ING Group, BNP Paribas, HSBC та Barclays. Вони зменшують свою присутність у Росії та продовжують працювати над впровадженням нових санкцій.

Нещодавно звернулися до керівництва найбільших тютюнових компаній, British American Tobacco, Japan Tobacco International та Philip Morris International, із закликом зупинити ведення бізнесу в Росії. На сьогоднішній день отримано підтвердження від цих компаній щодо розгляду звернень на рівні керівництва.

Направлено звернення до керуючих від країн "Великої сімки" у МВФ та Світовому банку із закликом зупинити членство Російської Федерації у МВФ та всіх організаціях групи Світового банку та закрити доступ Росії та білорусі до фінансування цих міжнародних організацій.

Україні є чим пишатися. У нас був доволі успішний в економічному та фінансовому плані 2021 рік, а 2022 рік мав бути роком інвестицій в наше майбутнє. Впевнений, що так і буде після нашої перемоги над агресором".

P.S.

С. Марченко під час брифінгу також повідомив, що Міністерство фінансів скоротило фінансування непріоритетних напрямків на суму близько 107 млрд грн, пише "Укрінформ".

«В умовах воєнного стану в уряду є всі повноваження для здійснення перерозподілу та секвестрування видатків і їх пріоритезації. На сьогодні ми скоротили фінансування непріоритетних напрямків на близько 107 млрд гривень», - сказав Марченко.

За його словами, визначені кошти спрямовані до резервного фонду бюджету, а далі підуть на підтримку армії та фінансування інших нагальних потреб.

«Пріоритети зовсім змінилися. Ми можемо і маємо фінансувати соціально чутливі видатки, захищені видатки і підтримку армії. Все інше буде фінансуватися після воєнного стану» - наголосив міністр.