Марченко: армію фінансують платники податків і покупці ОВДП

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв`ю агентству УНІАН повідомив, що з початку війни Україна залучила уже 12,7 млрд дол зовнішньої грантової і кредитної допомоги.

"Зараз йдуть перемовини про отримання ще близько 14 млрд доларів. Тобто всього йдеться про отримання 27 млрд доларів до кінця року.

У березні ми отримали зовнішньої допомоги на 3,4 млрд доларів, квітень – 1,7 млрд доларів, травень – 1,5 млрд доларів, червень – 4,4 млрд доларів, в липні – 1,7 млрд доларів. В серпні плануємо – 6 млрд доларів, у вересні – 4,7 млрд доларів.

Жовтень і подальші місяці залежать від результату перемовин з нашими партнерами та МВФ", - констатує глава Мінфіну.

Говорячи про макрофін від ЄС, він висловив сподівання, що наступні 8 млрд євро "будуть, починаючи з вересня".

"Це питання перемовин в середині ЄС. Ми сподіваємось, що європейські партнери зможуть вийти на фінальне рішення найближчим часом", - зазначив С. Марченко.

При цьому міністр фінансів додав:

"Я хочу, щоб всі чітко розуміли ситуацію, в якій ми перебуваємо. Грантові і кредитні кошти західних партнерів ми не можемо використовувати на військові потреби. Видатки на війну виросли майже в десять разів, а обсяг податків, які ми збираємо, скоротився в рази. Тому ми маємо можливість фінансувати армію лише за рахунок зібраних податків, а також внутрішніх запозичень, у тому числі за допомогою викупу облігацій Уряду Національним банком.

<...> Міжнародні партнери перевіряють, щоб жоден наданий ними цент до державного бюджету не був витрачений на фінансування армії.

<...> Нам в середньому щомісячно на фінансування армії потрібно близько 130 млрд грн. А податкові та митні надходження – це в кращому випадку, як у липні - близько 90 млрд грн (без відшкодування ПДВ). А в перші місяці війни, як відомо, ситуація була в декілька разів складнішою. Різницю нам постійно щомісячно треба шукати на внутрішньому ринку.

<...> Ще раз, користуючись можливістю, хочу закликати громадян інвестувати у військові облігації та посилювати цим бюджетну стабільність України. Держава повністю на 100 відсотків гарантує захищеність таких інвестицій, оскільки це є суверенним боргом України".