НБУ та Мінфін: понад $2,7 млрд від МВФ уже надійшли на рахунок України

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомляє, що в межах найбільшого в історії розподілу спеціальних прав запозичень (СПЗ) країнам-учасницям Міжнародний валютний фонд перерахував Україні понад 2,7 млрд дол в еквіваленті.

Коментар НБУ: 

"Розподіл СПЗ сприятиме посиленню стійкості та стабільності світової економіки, забезпечить додаткову ліквідність глобальної економіки, поповнить валютні резерви 190 країн-членів МВФ. Отримані кошти можуть бути використані країнами на підтримку економіки та боротьбу з наслідками коронакризи.

Остаточне рішення про використання коштів Україною ухвалюватиме Міністерство фінансів як фінансовий агент країни у відносинах з МВФ.

2 серпня 2021 року Рада керуючих МВФ затвердила розподіл СПЗ на суму 650 млрд дол. США. СПЗ розподілені пропорційно до квоти кожної країни в МВФ: частка України складає 0,42% або 1,9 млрд СПЗ".

Коментар Міністерства фінансів: 

"Кошти надійшли на рахунок України. СПЗ можуть бути конвертовані у валюту та використані для фінансування бюджету в цьому бюджетному періоді або збережені для забезпечення фінансування бюджету в наступних бюджетних періодах. Рішення щодо розподілу цих коштів буде прийматись відповідно до чинного законодавства.

Україна продовжує співпрацю з МВФ та вживає заходи щодо впровадження реформ та виконання взятих на себе зобов’язань у рамках спільної з МВФ Програми Stand-by. Сьогодні Мінфін працює над завершенням першого перегляду чинної програми та очікує місію МВФ у вересні поточного року".