Мінфін - проти випуску ОВДП для погашення боргів за "зеленим" тарифом

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів повідомило Кабміну, що не вбачає можливості закласти в держбюджеті компенсацію виробникам електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) і застерігає від випуску ОВДП для погашення боргу перед ВДЕ, пише “БізнесЦензор” з посиланням на відповідний лист Мінфіну від 05.10.2020.

У документі зауважується, що Міненерго своїм листом до Кабміну від 09.09.2020 озвучило потребу надання фінансової підтримки для ДП "Гарантований покупець" (ГарПок) для оплати електроенергії з ВДЕ з держбюджету в 2020 році на суму 3,86 млрд грн. "При цьому джерела збалансування держбюджету Міненерго не визначені", - йдеться в листі Мінфіну.

Мінфін застерігає від реалізації пропозиції Міненерго про випуск облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на суму 9 млрд грн для компенсації боргів перед ВДЕ, які були утворені до 1 серпня 2020 року.

"Зазначені пропозиції не можуть бути підтримані, оскільки збільшення внутрішніх запозичень може призвести до розбалансування державних фінансів і зниження кредитних рейтингів України", - зазначив Мінфін.

Крім того, йдеться в листі Мінфіну, це призведе до збільшення обсягу держборгу і підвищить витрати на його обслуговування. Це, в свою чергу, поставить під загрозу дотримання у 2020 році маяка за показником дефіциту сектору загальнодержавного управління, встановленого Меморандумом з МВФ.

Також Мінфін вказує на відсутність джерел збалансування бюджету для виконання закону "Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії", який був прийнятий в червні 2020 року.

Цим законом передбачені фінансування державної генерації на суму 11,8 млрд грн шляхом випуску ОВДП, а також погашення боргу ДП "Енергоринок" за електроенергію з держбюджету на суму 16,3 млрд грн.

Мінфін пропонує Міненерго спільно з Нацкомісією з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) підготувати пропозиції про зміну законодавства, які можуть збалансувати ринок електричної енергії.

Станом на 1 жовтня загальна заборгованість ГарПока становила 33,7 млрд грн, з яких 24,8 млрд грн - перед виробниками з ВДЕ, 8,9 млрд грн - перед державним "Енергоатом" і "Укргідроенерго".