Мінфін - про непрямі методи контролю доходів населення: це вимога МВФ

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів розпочало розробку законопроекту про непрямі методи визначення доходів, документ може бути представлений поточного року, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв`ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Про непрямі методи ми поки що не говоримо, оскільки тільки-но почали розробляти законопроект", - сказав Марченко, додавши, що документ може з`явитися у 2021 році.

"Ми прихильники саме цієї моделі. Це питання дискусійне. Багато хто не підтримує непрямих методів визначення доходів, боїться фіскального тиску, ще чогось. Для мене це нормальна історія - коли податкова може оцінити після декларування приросту статків будь-кого", - пояснив міністр фінансів.

Він зазначив, що впровадження непрямих методів виявлення доходів було основною умовою Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо старту системи добровільного декларування доходів.

"Так, МВФ мав зауваження (щодо закону про добровільне декларування), зокрема щодо порядку застосування. Основна умова МВФ - застосування непрямих методів контролю", - зазначив С. Марченко. 

Нагадаємо, глава парламентського комітету з питань фінансів, податків і митної політики Данило Гетманцев повідомляв, що Кабмін готується внести до парламенту законопроєкт про т.зв. непрямі методи податкового контролю.

Він пояснював, що йдеться про те, що податкова зможе уточнювати походження коштів, витрачених особою на придбання цінних активів.

«І, якщо людина не зможе відповісти або показати декларацію про амністію, — вона буде змушена доплатити податок із витрат, які не може пояснити», — зауважував Д. Гетманцев.

«Всім треба зрозуміти, що ми є частиною світу, ми — відкрита країна і саме тому повинні слідувати цивілізованими правилам. Саме тому я рекомендую скористатися податковою амністією», — додав парламентар.

Роз`яснення ДПС щодо нюансів податкової амністії - тут.