Мінфін - про 6 млрд грн залишків освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів повідомляє, що на 01.04.2021 на рахунках місцевих бюджетів утворилось близько 6 млрд грн залишків освітньої субвенції.

Ця субвенція з державного бюджету спрямовується місцевим бюджетам на заробітну плату педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти.

Як зазначається, залишки утворились у таких місцевих бюджетах:

- у 24 обласних бюджетах – 1 555 млн грн;
- у 9 районних бюджетах ‒ 17 млн грн;
- у 1424 бюджетах ОТГ ‒ 4 320 млн грн;
- у бюджеті м. Києва ‒ 97 млн гривень.

Водночас у 166 місцевих бюджетах залишки коштів освітньої субвенції відсутні.

«Найбільше залишків освітньої субвенції акумулюється у бюджетах територіальних громад, що, зокрема, може свідчити про функціонування ефективної мережі. На цьому постійно наголошував Мінфін, а тому досвід керівництва цих громад щодо управління освітою є прогресивним, ‒ зауважив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев та додав: ‒ Водночас ці кошти можуть бути спрямовані на матеріальне стимулювання тих педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, які дійсно забезпечують якісну освіту для дітей в умовах дистанційного навчання, адже це вимагає значних зусиль як у частині підготовки, так і проведення уроків. У будь-якому разі слід детально аналізувати ситуацію, що склалась у кожній громаді. Мінфін наголошує на тому, щоб кошти освітньої субвенції насамперед працювали на забезпечення якісної та доступної освіти для кожного учня».