Мінфін - про "5-7-9%": працюємо, щоб оновити програму

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів заявило, що в умовах коронакризи програма 5-7-9% сфокусована на збереженні та захисті діючого бізнесу.

"Понад 21,5 тис. кредитних угод укладено у рамках програми. Завдяки програмі 5-7-9% держава підтримала бізнес, використовуючи інструментарій та підходи аналогічні тим, що використовувались у переважній більшості країн Європейського Союзу, забезпечивши конкурентні переваги українського бізнесу на міжнародному ринку.

За результатами 2020 року підприємці, які взяли участь у програмі 5-7-9%, збільшили обсяг відрахувань до державного бюджету за податком на прибуток на 19%, за ЄСВ – на 8%", - зауважує Мінфін.

У міністерстві підкреслюють, що під час підготовки антикризових заходів в рамках програми 5-7-9% уряд України вивчав європейський досвід та успішні приклади реалізації таких програм.

"З початку пандемії всі без виключення державні банки розвитку Європи запровадили програми з підтримки, передусім короткострокової ліквідності МСП, для подолання негативних наслідків карантинних обмежень шляхом видачі короткострокових кредитів на поповнення обігових коштів під 0% річних. При цьому надавалась 100% державна гарантія для всіх без виключення підприємств. В багатьох країнах Європи антикризові заходи подовжені до кінця 2021 року", - йдеться в повідомленні Мінфіну.

Міністр фінансів Сергій Марченко додав, що "програма 5-7-9% врівноважила цінову пропозицію на банківському ринку, створила однакові цінові умови для усіх".

"Це дозволило усім банкам України запропонувати своїм клієнтам в умовах коронакризи прийнятні умови фінансування та реструктуризації заборгованості і зберегти клієнтську базу без значного негативного впливу на прибутковість операційної діяльності.

Банки з українським капіталом рівноцінно конкурували з банками з іноземним капіталом. Учасниками програми є 33 українські банки.  Програма 5-7-9% підвищила платіжну дисципліну підприємців в умовах кризи.

Ми працюємо, щоб оновити програму та підтримати бізнес, який цього потребує", - констатував глава Мінфіну.

Фонд розвитку підприємництва, який і займається програмою "5-7-9%", додав

"Уряд України та Фонд завжди відкриті до конструктивних пропозицій з метою удосконалення програми, що підтверджується чисельними внесеннями змін до програми протягом 2020 року з урахуванням пропозицій уповноважених банків та підприємницького середовища. Фонд підтримує деякі пропозиції Форуму [провідних міжнародних фінансових установ ], наприклад, щодо призупинення компоненту рефінансування, який по суті себе вже вичерпав. Що ж стосується припинення антикризового компонента, то напередодні можливої чергової хвилі карантинних обмежень восени цього року, така пропозиція виглядає нелогічною. Наприклад, економічно розвинуті країни Європі такі, як Німеччина, Австрія та інші, подовжили період реалізації антикризових заходів для своїх підприємців до кінця 2021 року".