Міненерго: запаси вугілля на ТЕС і ТЕЦ - майже в 4 рази менші від планових

Все про економіку та фінанси

За даними Міністерства енергетики, станом на ранок 18 жовтня запаси вугілля на складах теплоелектростанцій (ТЕС) та теплоелектроцентралей (ТЕЦ) становили 752,9 тис. тонн, що на 5,9% менше порівняно із запасами на 11 жовтня, пише "Укрінформ".

Згідно із затвердженим міністерством планом, на 18 жовтня на складах мало бути 2,896 млн тонн вугілля. Таким чином, фактичні запаси палива менші від планових у 3,8 разів.

Як повідомлялося, Міністерство енергетики планує зобов`язати виробників електроенергії з вугілля припиняти виробництво у разі зменшення запасів вугілля на складах нижче гарантованого рівня.

Міністерство розраховує на збалансування запасів вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ за рахунок імпорту.

Заступник міністра енергетики Максим Немчинов заявив, що імпортне вугілля вже транспортується до України, є контракти на імпорт та можливість їх оплачувати, тож належна робота генерації буде забезпечена.

«Ми маємо контракти по імпорту на 4 млн, очікуємо ще контракти на 2 млн до кінця опалювального періоду. Крім того, у нас є власний видобуток», – зазначив заступник міністра.

Він додав, що на сьогодні імпортоване вугілля почало надходити на ТЕС та ТЕЦ достатньо ритмічно.

Раніше міністр енергетики Герман Галущенко під час виступу у Верховній Раді зазначив, що атомну генерацію буде активно задіяно у виробництві електроенергії, працюватиме 14 з 15 блоків АЕС.