Міненерго: в Україні може початися виробництво "зеленого" і "рожевого" водню

Все про економіку та фінанси

Міністерство енергетики заявляє, що в Україні може початися виробництво "зеленого" водною (з використанням відновлюваних джерел енергії) і "рожевого" водню (на базі атомної енергетики), пише УНІАН.

Зазначається, що українські та австралійські вчені співпрацюватимуть у сфері водневої енергетики. Про це повідомляєтьс в контексті зустрічі зустріч заступника міністра енергетики України Юлії Підкоморної із заступником голови місії та консулом посольства Австралії в Україні Робертом Вином Кертісом.

"Сучасний світ потребує заміни традиційних видів палива та енергоносіїв. Ми вважаємо, що водневі технології можуть прийти їм на зміну", – цитує прес-служба Міненерго Ю. Підкоморну.

Вона повідомила, що на базі Міненерго працює міжвідомча робоча група з розробки Стратегії розвитку водневої енергетики в Україні до 2030 року. У складі групи співпрацюють представники профільних органів виконавчої влади, Верховної Ради, державних компаній, установ, науково-дослідних інститутів, асоціацій у сфері розвитку водневої енергетики, провідні експерти та інші фахівці.

Очікується, що вже навесні 2022 року стратегія буде готова.

"Зараз в Україні розглядаються можливості для виробництва рожевого водню - на базі атомної енергетики, а також зеленого водню з використанням відновлюваних джерел енергії", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" спільно з німецькою компанією RWE Supply & Trading запустить пілотний проект з виробництва "зеленого" водню вартістю 500 млн євро.

Раніше прем`єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна має намір в середньостроковій перспективі транспортувати в країни Європейського Союзу водень, використовуючи потужності своєї газотранспортної системи.

Міністерство енергетики найближчим часом має розробити стратегію водневої економіки України та регуляторне поле для запуску ринку водню в нашій країні.

Воднева стратегія є невід`ємною частиною європейської зеленої угоди. Ця масштабна ініціатива покликана перетворити Європу на перший кліматично нейтральний континент до 2050 року. Єврокомісія окремо виділяє Україну як пріоритетного партнера у розвитку водневої енергетики, враховуючи її природні ресурси, взаємопов`язаність інфраструктури та технологічний розвиток.