Міненерго: "Укренерго" потрібні позики на 11,3 млрд грн

Все про економіку та фінанси

В.о. міністра енергетики Юрій Бойко заявив, що НЕК "Укренерго" необхідно залучити під держгарантії 11,3 млрд грн для розрахунків з виробниками електроенергії з відновлюваних джерел і державною генерацією, пише "Енергореформа".

"Заборгованість, яку необхідно погасити перед "зеленими", становить 9 млрд грн, і за нашими оцінками, щоб зберегти паритет, обсяг залучення коштів складе 11,3 млрд грн", - сказав Бойко на прес-конференції.

При цьому, за його словами, необхідно "збалансовано погашати заборгованість", що означає їх погашення як перед ВДЕ, так і перед держгенерацією, задіяною в ПСО. 

Бойко зазначив, що законопроект №4119, який передбачає отримання "Укренерго" держгарантій під кредити для розрахунків з "зеленими", очікує підписання президентом і дозволить залучити необхідні кредитні кошти.

"Ми зараз знаходимося в графіку, який є реалістичним з точки зору залучення кредитів", - сказав Бойко.

Він також зауважив, що і поточні проплати ВДЕ будуть забезпечуватися, підкресливши, що за серпень і вересень вже забезпечена стовідсоткова оплата ВДЕ-генерації.

За даними ДП "ГарПок", рівень його розрахунків перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) з початку року на 20 листопада склав 40,6%.