Міненерго: тарифи на е/е гарантовано будуть незмінними до кінця опалювального сезону

Все про економіку та фінанси

Міненерго повідомляє, що для 80% населення України тариф на електроенергію з 01 жовтня 2021 року становитиме 1,44 грн за кВт-год за умови споживання до 250 кВт*год на місяць. Для всіх, хто споживає більше 250 кВт*год на місяць, ціна залишатиметься незмінною – 1,68 грн за весь обсяг споживання.

Як зауважують у міністерстві, завдяки розробленій ним моделі покладання спеціальних обов’язків (ПСО), "Енергоатом" і "Укргідроенерго" отримали право продавати весь обсяг своєї продукції на ринкових умовах. За рахунок отриманого доходу державна генерація компенсуватиме різницю між тарифами для населення і ринковою ціною електроенергії.

«Нова модель ПСО дає можливість державним компаніям стабілізувати та покращити свій фінансовий стан. В свою чергу, це дає змогу забезпечувати знижену ціну на електроенергію для вразливих верств населення», - зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Як інформується, НАЕК "Енергоатом" вже розпочав роботу за новою моделлю. 23 вересня компанія продала на аукціонах електроенергію в обсязі 1,38 млн МВт·год для постачання населенню у жовтні 2021 року.

«Укргідроенерго» сплатило 1 млрд грн ДП «Гарантований покупець» та забезпечило авансування послуг щодо постачання електроенергії за новим зниженим тарифом.

"Тарифи на електроенергію гарантовано будуть незмінними протягом всього опалювального сезону", - резюмують в Міненерго.