Міненерго просить держгарантії під кредити для розрахунків за "зеленим" тарифом

Все про економіку та фінанси

Міністерство енергетики закликало Верховну Раду найближчим часом вирішити питання надання держгарантій енергокомпаніям для отримання кредитів держбанків і міжнародних фінансових організацій, пише "Енергореформа".

"За умови надання держгарантій держкомпанії ПЕК, зокрема, НЕК "Укренерго", зможуть залучити до 10 млрд грн кредитних коштів державних банків, ЄБРР та інших МФО на вигідних умовах", - зазначила в.о. глави Міненерго Ольга Буславець.

За її словами, це один з нетарифних методів врегулювання ситуації з неплатежами на ринку електроенергії, що дозволяє уникнути підвищення тарифу "Укренерго" на передачу.

При цьому т.в.о. міністра енергетики закликала розглянути відповідну законодавчу ініціативу, аналогічну відхиленому законопроекту №3960.

Нагадаємо, Верховна Рада відхилила урядовий законопроект №3960 про внесення змін до закону про бюджет на 2020 рік щодо надання за рішенням уряду державних гарантій для міжнародного кредитування проектів в сфері електроенергетики.

"Укренерго", зокрема, планувало взяти кредитні кошти у МФО, щоб розрахуватися з боргами перед виробниками електроенергії з ВДЕ, а також знизити навантаження на споживачів шляхом меншого підвищення тарифу компанії на передачу електроенергії.

У свою чергу старший банкір департаменту енергетики ЄБРР Ольга Єрьоміна зазначила, що відмова Верховної Ради підтримати урядовий законопроект про надання держгарантій під кредити для погашення боргів перед об`єктами ВДЕ ставить під загрозу погашення заборгованості перед виробниками "зеленої" енергетики.

Нещодавно "Укренерго" запропонувало для НКРЕКП підвищити тариф на передачу електроенергії з 1 листопада і до кінця поточного року на 30%, а на 2021 рік - ще на 60%.

Проти цього категорично виступили, зокрема, представники металургії.