Міненерго просить кредити в держбанків для "Центренерго"

Все про економіку та фінанси

Міненерго повідомило, що звернулось до держбанків щодо кредитування закупівлі вугілля.

Як зазначається, завдяки отриманню кредитів ПАТ «Центренерго» зможе забезпечити необхідний запас вугілля для опалювального сезону.

Про це йшлося під час наради, яка відбулась 20 серпня під головуванням міністра енергетики Германа Галущенко.

У нараді взяли участь перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко, голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко, заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, член правління Ощадбанку Олексій Волочков, голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер, представники ПАТ «Центренерго».

Як констатують в Міненерго, на сьогодні ПАТ «Центренерго» не має фінансової можливості забезпечити достатній запас вугілля для стабільного проходження опалювального сезону власним коштом.

«Для сталого проходження опалювального сезону нам потрібне злагоджене співробітництво всіх державних установ. Особливого цього року, коли ми маємо працювати в ізольованому режимі. Тому розраховуємо на підтримку державних банків у наданні спеціальних умов кредитування для вчасної закупівлі вугілля генерацією» - наголосив Герман Галущенко.

Як пише "НВ", за даними Укренерго, ситуація із накопиченням вугілля на складах теплоелектростанцій не змінюється та залишається критичною. Станом на ранок 16 серпня на складах ТЕС було 763 тисяч тонн вугілля, що на 38,8% менше, ніж мало б бути відповідно до графіка накопичення палива, затвердженого Міненерго.

10 серпня в компанії ДТЕК Енерго, яка входить в холдинг ДТЕК Ріната Ахметова, повідомили про початок імпорту вугілля в Україну з Казахстану. Також підписана угода з польським вугледобувним підприємством Bogdanka на постачання 320 тисяч тонн енергетичного вугілля в період з серпня 2021 року по січень 2022 року включно.

P.S.

Додамо, що Міністерство розвитку громад та територій України інформує про спільну нараду глави відомства Олексія Чернишова, представників Асоціації міст України, голів міст та їх заступників і керівників підприємств теплопостачання щодо підготовки до опалювального сезону. Ключові питання зустрічі – вартість послуг з теплопостачання, реструктуризація боргів підприємств ТКЕ і ВКГ та механізми щодо їх реалізації.

«Уряд підтримує органи місцевого самоврядування, аби вирішити питання з заборгованістю підприємств та збереженням суми в платіжках для людей на рівні торішніх. Кожне місто отримає індивідуальний підхід, разом будемо шукати компромісні рішення, що мають влаштувати усі сторони процесу. Подібні наради ми проведемо також з рештою голів міст, аби детально обговорити всі проблемні питання та знайти спільні рішення», – наголосив Олексій Чернишов.

У свою чергу, виконавчий директор Асоціації міст України наголосив на необхідності внесення змін до довгострокового контракту постачання природного газу між ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” та підприємствами теплопостачання. За його словами в документі мають бути передбачені умови, які забезпечать вчасний старт опалювального сезону та унеможливлюють застосування санкцій до ТКЕ.

«У НАК «Нафтогаз України» запевнили, що підходитимуть індивідуально до кожного тепловика, враховуючи рівень розрахунків споживачів перед підприємством ТКЕ у відповідному місяці. У довгостроковому контракті на постачання природного газу необхідно забезпечити розподіл обсягів газу, зокрема обсягу І за фіксованою ціною для надання послуг з постачання теплової енергії населенню», – зауважив Олександр Слобожан.

Як зауважують в уряді, повноваження з формування тарифів на тепло у новому опалювальному сезоні були передані органам місцевого самоврядування. Облдержадміністрації протягом минулого тижня мали провести енергетичні штаби за участю представників теплокомуненерго та голів міст і відпрацювати два питання: технічну підготовку до запуску опалювального сезону та укладання довгострокових контрактів з НАК «Нафтогаз України».