Міненерго пропонує списати заборгованість держшахт за соцплатежами на 5,8 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Міністерство енергетики розробило та винесло на громадське обговорення законопроект "Про реформування вугільної галузі", яким пропонується списати заборгованість державних вугледобувних підприємств за соціальними платежами на загальну суму 5,8 млрд грн, пише "Інтерфакс-Україна".

Згідно з оприлюдненим на сайті Міненерго документом, зокрема, на 1 травня 2021 року прострочена заборгованість держшахт зі штрафами і пенею з відшкодування Пенсійному фонду витрат на виплату і доставку пільгових пенсій становить 3,6 млрд грн, зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування - 1,717 млрд грн, за страховими внесками на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання - 0,403 млрд грн.

У міністерстві зазначають, що через брак фінансових ресурсів держшахти не дотримуються встановлених законом термінів сплати нарахованої заробітної плати, єдиного внеску на обов`язкове державне соціальне страхування та інших обов`язкових платежів, через що накопичується значна заборгованість.

Водночас наявність недоїмки з єдиного внеску призводить до порушення прав працівників держшахт на соціальний захист, оскільки період, за який не сплачено єдиний внесок, не входить до їхнього страхового стажу.

На думку міністерства, вирішення цієї проблематики покращить фінансовий стан вугільних підприємств, а також дасть змогу оптимізувати чинний механізм приватизації об`єктів для залучення ними коштів приватних інвесторів на оновлення основних фондів і нарощування видобутку вугілля.

"Насамперед закон спрямований на соціальний захист працівників вугледобувних підприємств. Він забезпечить правильний розрахунок робочого стажу і справедливе нарахування пенсії шахтарям", - зазначив заступник міністра енергетики Олексій Кураков.