Міненерго призначило членів наглядової ради "Укренерго"

Все про економіку та фінанси

Міністерство енергетики затвердило новий склад наглядової ради ПАТ "НЕК "Укренерго", пише "БізнесЦензор" з посиланням на дані Міненерго.

До нового складу наглядової ради "Укренерго" увійшли Деян Остоїч, Педер Андреасен, Даніель Доббені, Роман Піонковскі як незалежні члени, а також Юрій Токарський, Михайло Ільніцький, Юрій Бойко як представники від держави.

У Міненерго зазначили, що Деян Остоїч має понад 35 років досвіду роботи в енергетичному секторі та в галузі розвитку інфраструктури. Був представником програми Світового банку в Україні (2004-2009) та в Австрії (2016-2019). Курував енергетичну програму Світового банку в Україні та Східній Європі.

Педер Андреасен 13 років працював на посаді генерального директора Energine – національного оператора системи передачі електроенергії та природного газу Данії. Також був президентом ENTSO-E. Із 2018-го був членом наглядової ради НЕК "Укренерго".

Даніель Доббені у 2014-2017 роках обіймав посаду голови Ради Директорів Комісії з енергетики Бельгії. З 2013-го працюв головою Ради Директорів EIT InnoEnergy для країн Бенелюксу, з 2015 – членом Ради Директорів та головою ревізійної комісії Eurowatt S.A., Люксембург.

Роман Піонковські – колишній президент інвестиційного підрозділу європейського оператора передачі електроенергії PSE Inwestycje. У 2016-2017 роках працював заступником голови правління польської ENERGA Wytwarzanie SA.

Юрій Токарський був членом наглядової ради НЕК "Укренерго" з 2019 року. До його компетенції належало представництво інтересів акціонера в наглядовій раді за напрямами фінансової діяльності підприємства та інтеграції до європейської мережі операторів ENTSO-E.

Михайло Ільницький з 2018 року обіймав посаду голови правління АТ "Чернігівобленерго", у 2013-2018 роках був комерційним директором ПАТ "Сумиобленерго", а до того 10 років працював на ПАТ "Прикарпаттяобленерго".

Юрій Бойко наприкінці 2020 року виконував обов’язки міністра енергетики України. У 2020-2021 роках у Міненерго перебував на посаді заступника міністра та координував діяльність Директорату електроенергетичного комплексу та розвитку ринку електричної енергії.