Міненерго анонсувало запуск ТЕЦ на газі через нестачу вугілля

Все про економіку та фінанси

Цього тижня також будуть запущені Київські ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, Харківська ТЕЦ-5 на природному газі, загальною потужністю 600 МВт, з метою зменшити обсяг споживання дефіцитного вугілля на близько 150 тис. тонн на місяць. Про це заявив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко, пише "БізнесЦензор" з посиланням на інформацію Міненерго.

"Такими діями ми даємо можливість генеруючим компаніям поповнити запаси вугілля на складах", – сказав Власенко.

За словами чиновника, у листопаді на теплоелектростанції очікується постачання близько 1,9 млн тонн вугілля. В тому числі українського видобутку - 1,4 млн тонн, імпортованого - близько 500 тис. тонн. Імпорт очікується з Польщі, США та Казахстану.

Також, за його словами, на 10 днів раніше з ремонту вийшов перший енергоблок Южно-Української АЕС, що дасть додатково в систему 1000 МВт і дозволить зменшити споживання вугілля тепловою генерацією до 350 тис. тонн на місяць.

Він додав, що сьогодні в енергосистемі працює 12 атомних енергоблоків загальною потужністю близько 11 тис. МВт Також, відповідно до графіка, 13 листопада має вийти з ремонту третій енергоблок Рівненської АЕС.

Як повдіомлялося, 8 листопада Нацкомісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), погодила порядок, який дозволить залучати до виробництва електроенергії в період її гострого дефіциту через брак вугілля та для балансування енергосистем ТЕС та ТЕЦ на газі.

З такою ініціативою минулого тижня виступило Міністерство енергетики. Як стверджують у Міненерго, НАК "Нафтогаз України" буде забезпечити необхідний обсяг природного газу за спеціальними умовами для потреб енергогенеруючих компаній через закупівлю імпортного газу.

За підрахунками НКРЕКП, очікувана потреба у природному газі виробників електроенергії може становити 200 млн кубометрів на місяць. НЕК "Укренерго" оплачуватиме допоміжну послугу виробників електроенергії на газі за рахунок коштів, передбачених у тарифі компанії на оперативно-диспетчерське управління.

Нагадаємо, запаси вугілля на складах ТЕС продовжують стрімко скорочуватися. Так, тільки з початку поточного тижня запаси вугілля на складах ТЕС впали на 15% або на 71,9 тис. тонн і складають 407,4 тис. тонн.

Зокрема, більшість енергоблоків ТЕС державного "Центренерго" не працюють через відсутність палива. Водночас компанія стикається з проблемами при закупівлі вугілля, враховуючи його дефіцит на світових ринках.