Міненерго - про ідею консорціуму з компаніями США та ЄС для управління ГТС

Все про економіку та фінанси

Радниця міністра енергетики Олена Зеркаль висловила думку, що для протидії проекту "Північний потік-2", можна повернутися до ідеї, яка була в 2019 році щодо спільного консорціуму із залученням європейських і американських компаній до використання української ГТС, пише "БізнесЦензор".

За її словами, це буде тиск на Російську Федерацію щодо зняття експортної монополії на продаж газу газопроводом в Європу. Коли всі компанії отримують доступ до ГТС, це сприятиме створенню ринку. Тоді газ стане товаром і перестане бути інструментом політичного тиску і шантажу.

О. Зеркаль констатувала, що за допомогою партнерів України в Європейському союзі вже вдалося внести зміни до 3-ї газової директиви, які передбачають її застосування до Північного потоку-2.

«Дуже важливо, щоб вона була застосована в повному обсязі. Тому що це дасть можливість збалансувати ринкові відносини, якщо Північний потік-2 буде все ж таки добудований, сертифікований, і запущений. Просто треба думати на декілька кроків вперед, продумувати стратегії», - наголосила радниця міністра.

Вона зазначила, що у ЄС є інструментарій, який може убезпечити Україну від застосування Північного потоку-2 в повному обсязі і залишення української ГТС без транзиту. Але для цього треба працювати з Європейською комісією, а також з іншими країнами, які також не зацікавлені в тому, щоб ПП-2 був запущений.

«Країни Східної Європи... жодна не зацікавлена. Вони несуть колосальні втрати від цього Північного потоку-2, і їхня позиція була ключовою в Європейському Союзі», - підсумувала О. Зеркаль.