Мінекономрозвитку офіційно презентувало проект Концепції податкової реформи

Все про економіку та фінанси

Мінекономрозвитку пропонує скоротити кількість податків до 8, а також знизити ставки низки з них, у т.ч. ПДВ - до 7 і 17%. Про це йдеться в проекті Концепції податкової реформи, оприлюдненої на сайті міністерства.

Як базові пропонується залишити податок на прибуток, ПДВ, акцизний податок, ресурсний податок, ПДФО, податок на майно, фіксований сільгоспподаток і єдиний податок, який сплачують підприємці за спрощеною системою оподаткування.

Мінекономрозвитку також пропонує ввести диференційовану ставку 7% і 17% замість чинної наразі єдиної ставки в 20%. Ставку ПДВ у 7% пропонується застосовувати до суб`єктів підприємництва, зайнятим у сфері виробництва, видобутку корисних копалин і в оптовій торгівлі. Ставка в 17% передбачається для підприємств роздрібної торгівлі.

Як очікується, ці ініціативи допоможуть знизити ціни в середньому на 2,5%, збільшити обігові кошти видобувних підприємств у середньому на 12% і додатково забезпечити близько 70 млрд грн бюджетних надходжень за рахунок ліквідації тіньових схем.

У частині реформування єдиного соцвнеску запропоновано знизити його ставку о 18%.

Також пропонується гармонізувати бухгалтерський та податковий облік, що дозволить її складати за міжнародним стандартами.