Мінекономіки: сума втрат, яких зазнала Україна від російського вторгнення, - $565 млрд

Все про економіку та фінанси

Перша віце-прем`єр - міністр економіки Юлія Свириденко повідомила, що сума єдиноразових втрат, яких зазнала Україна від російського вторгнення, - 564,9 млрд дол: 

"Існують щонайменше два методи їх підрахунку. Перший – це оцінка втрат від безпосередніх руйнувань, другий – розрахунок втрат від загального впливу бойових дій, тобто усіх наслідків, включно з погіршенням економічної ситуації в державі, зростанням безробіття, блокуванням торгівлі, зниженням споживчого попиту тощо.

Наразі структура руйнувань наступна:

- 119 млрд долл США – втрати інфраструктури (зруйновано та пошкоджено майже 8 тис км доріг, десятки залізничних станцій, аеропорти);
- 112 млрд долл США – втрати ВВП у 2022 році;
- 90,5 млрд долл США – втрати цивільного населення (10 млн кв. м. житла, 200 тис автомобілів, продовольче забезпечення 5 млн осіб);
- 80 млрд долл США – втрати підприємств та організацій;
- 54 млрд долл США – втрати прямих інвестицій в українську економіку;
- 48 млрд долл США – втрати державного бюджету.

Варто зазначити, що кожного дня цифри змінюються і, на жаль, вони зростають. Саме тому Україна, попри всі перешкоди, буде домагатися стягнення з агресора компенсаційних виплат. Як за судовими рішеннями, так і за рахунок передачі нашій державі заморожених на активів рф.

Зло неодмінно буде покаране й росія на собі відчує всю тяжкість власних злочинних дій на території України".