Мінекономіки оцінює зростання ВВП за перше півріччя на 1,9%

Все про економіку та фінанси

Мінекономіки оцінює зростання ВВП у ІІ кварталі на рівні близько 6% (порівняно з цим же періодом минулого року).

"Це дозволить у І півріччі вийти на зростання ВВП у 1,9 %, а за підсумками 2021 року – у 4,1%, що відповідає офіційному прогнозу уряду", - зауважують в міністерстві.

«У квітні-травні цього року ми спостерігали зростання рівня промисловості на 13,8% та 5,4%. Але основним підґрунтям таких темпів було найбільше провалля, зафіксоване у відповідний період минулого року. А пожвавлення промисловості, яке фіксуємо з червня цього року характеризується здебільшого економічними чинниками», – констатує перший віце-прем`єр - міністр економіки Олексій Любченко.

За його словами, зростання промисловості на 1,1% у червні формувалося саме під впливом високої кон’юнктури на зовнішніх ринках, поступового відновлення попиту на окрему продукцію на внутрішньому ринку. У цілому за підсумками 6 місяців 2021 року промислове виробництво зросло на 2,1%.

Глава Мінекономіки також вказує на збільшення кількості людей, які працюють офіційно: «Стрімко зростає кількість офіційно працевлаштованих осіб. За 18 днів травня до ДПС надійшло майже 162 тис. повідомлення щодо працевлаштування, за 18 днів червня – ця цифра вже становила понад 217 тис., а за 18 днів липня – 232 тис. осіб. У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість працевлаштованих осіб збільшилась на 22%. Така динаміка офіційного працевлаштування – важливий маркер ефективності компаній та налагодження діалогу між державою та бізнесом».

Довідково: у червні у 6-ти з 12 агрегованих підвидів промисловості зростання виробництва перевищило падіння червня минулого року:

-       виробництві меблів, іншої продукції, ремонт і монтаж машин і устаткування – на 15,7 % («мінус» 7,2% у червні 2020 року);

- виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції - на 18,6% («мінус» 1,3% відповідно);

- у металургії на тлі сприятливої кон’юнктури на зовнішніх ринках чорних металів – на 7% («мінус» 3,6% відповідно);

- фармацевтичному виробництві – на 8 % («мінус 7%);

- деревообробній, целюлозній, поліграфічній промисловості – на 14,9% («мінус» 6,9%);

- виробництві коксу та продуктів нафтоперероблення – на 6,8% («плюс» 7,8%).