Мінекономіки: Держпраці й ДПС виявили неформальних працівників у 92% роботодавців

Все про економіку та фінанси

Мінекономіки повідомляє, що за перші два тижні інспекційної кампанії з виявлення неформальних трудових відносин було розпочато 762 інспекційних відвідування та виявлено 2097 працівника, допущених до роботи без трудових договорів. Під час проведення перевірок із 537 працівниками були укладені трудові договори.

“З початку кампанії неформальні працівники були виявлені у 92% роботодавців. Наразі середня кількість незадекларованих працівників становить 4 особи на одного перевіреного роботодавця. Це засвідчує ефективність ризикоорієнтованого підходу, що передбачає проведення перевірок тільки у тих компаніях, які мають ознаки найбільших ризиків використовування незадекларованої праці. Наша мета - захистити працівників та забезпечити належне дотримання їх соціально-трудових прав”, - коментує заступниця міністра економіки Світлана Глущенко

Так, найбільше незадекларованих працівників виявлено у Запорізькій (258), Вінницькій (219) та Черкаській (161) областях.

Зокрема, під час виїзду на місце вирощування сільськогосподарських культур у селі Орлянському Запорізької області інспектори Держпраці виявили 146 неофіційних працівників, які виконували польові роботи, а у Черкаській області на полях Лисянського району -108 осіб, які збирали полуницю. Крім того, у Вінницькій області на одному з агропідприємств виявлено 50 осіб, в тому числі і неповнолітні, які займаються збором малини. Наразі вирішуються питання щодо притягнення цих роботодавців до адміністративної та фінансової відповідальності.

Нагадаємо, що з 1 липня у співпраці з Державною податковою службою України розпочалися інспекції Держпраці з метою виявлення роботодавців, що використовують незадекларовану працю, та стимулювання їх до переходу до формальних трудових відносин. Заходи відбуватимуться відповідно до Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік.