Мінекономіки: експорт зерна не перевищить узгоджені обсяги

Все про економіку та фінанси

За даними Держмитслужби, станом на 21 травня українські експортери відправили на зовнішні ринки 40 850 тис. тонн зернових, зернобобових культур та борошна, констатує Мінекономіки.

Зокрема, у 2020/2021 маркетинговому році експортовано: кукурудзи – 20,4 млн тонн; пшениці – 15,6 млн тонн; ячменю – 4,1 млн тонн; жита – 0,2 тис. тонн. Крім того, борошна у перерахунку на зерно експортовано 109,9 тис. тонн.

Нагадаємо, у поточному МР в рамках Меморандуму між Мінекономіки та учасниками зернового ринку узгоджено граничний обсяг експорту пшениці на рівні 17,5 млн тонн та кукурудзи на рівні 24 млн тонн.

«Враховуючи нинішні темпи експорту зерна, можна з упевненістю сказати, що усі домовленості в рамках зернового Меморандуму будуть виконані – експорт зерна не перевищить узгоджені обсяги і рівень перехідних залишків буде досить високим. Україна є однією з небагатьох країн світу, яка повністю забезпечує себе продовольством за рахунок власного виробництва, а також може експортувати надлишок на світові ринки», - зауважив заступник міністра Тарас Качка.