Уряд: 175 тисяч ФОПів і найманих працівників отримали "карантинні" 8000 грн

Все про економіку та фінанси

За даними Мінекономіки, на 24 травня було спрямовано 1,4 млрд грн на виплату держдопомоги 175 тисячам найманих працівників та підприємців, діяльність яких була призупинена через посилення карантинних обмежень у “червоних” зонах.

Зокрема, виплати вже отримали 100 208 найманих працівників та 74 792 ФОПи.

У регіональному розрізі найбільше виплат вже отримали підприємці та наймані працівники у Києві (майже 270 млн грн), Львівській (майже 146 млн грн), Харківській (135 млн грн) областях.

"Програма державної підтримки підприємців та найманих працівників буде доступна впродовж 2021 року для всіх областей, які потрапляють до “червоної” зони", - уточнили в Мінекономіки.

Контекст

На минулому тижні повідомлялося, що на виплату "карантинних" 8000 грн було подано 360 тисяч заявок. Таким чином, для відповідних виплат потрібні близько 2,88 млрд грн.

Пенсійний фонд повідомляв, що на 14 травня профінансував 1 млрд грн для забезпечення виплати допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів №328 від 07.04.2021 «Про додаткові заходи соціальної підтримки застрахованих осіб на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

У Пенсійному фонді уточнювали, що в його бюджеті на виплати по 8 тис грн фізособам-підприємцям (ФОПам) та найманим працівникам у "червоних" зонах передбачено 1,4 млрд грн.

У ПФУ також повідомили, що згідно з Порядком надання допомоги "Пенсійний фонд України здійснює перерахування коштів для виплати допомоги за списками на виплату допомоги, сформованими Мінцифри на підставі поданих заяв, в межах сум, які надійшли від Мінсоцполітики на зазначені виплати".

У Мінекономіки додавали, що ФОПи і наймані працівники з "червоних зон" зможуть отримати по 8 тис грн протягом десяти днів після заповнення заявки. Усі дані повинні бути заповнені правильно.

У квітні Міністерство фінансів прогнозувало, що одноразовою держдопомогою у розмірі 8 тис грн скористаються 175 тис ФОПів і найманих працівників у "червоних" зонах карантину. Як зауважував Мінфін, на виплату цієї допомоги у поточному році з держбюджету було спрямовано 1,4 млрд грн.

Перед цим Мінсоцполітики наводило інформацію, що на виплату 8000 грн із спецфонду держбюджету планують виділити 2,9 млрд грн і таким чином, гроші зможуть отримати 362,5 тисяч осіб.

Хто і як може отримати "карантинні" 8000 грн, читайте тут.