Милованов: на посаду глави БЕБ претендують 48 осіб, Данилюка до конкурсу не допустили

Все про економіку та фінанси

Комісія з відбору кандидатів на посаду директора Бюро економічної безпеки допустила до участі в конкурсі 48 осіб. Серед них не буде найвідомішого кандидата - колишнього міністра фінансів Олександра Данилюка. Про це на брифінгу в четвер, 29 липня, сказав голова комісії, колишній міністр економіки Тимофій Милованов, пише Lb.ua.

"48 кандидатів допущені. Ми намагалися бути максимально лояльними в рамках закону. Якщо людина помилилася в автобіографії чи справка під питанням - ми всіх допускали, щоб не було упередженості. Одинадцять людей ми не допустили. У одного кандидата Олександра Данилюка, на жаль, не нострифікований диплом і той диплом, який є український, не відповідає вимогам закону. Було питання, як він працював міністром? Це політична посада, там не було такої вимоги, як є", - сказав він.

Данилюк вже відреагував на рішення конкурсної комісії, назвавши його смішним.

"Нібито в мене немає профільної освіти. Це повне маніпулювання. Це всі члени конкурсної комісії знають і в першу чергу - глава комісії Тимофій Милованов. Мені було не те що неприємно - тошно дивитися на те, що він говорив. Освіта в мене є, це освіта однієї з найкращих бізнес-шкіл Сполучених Штатів. І точно рівень цієї освіти вищий, ніж та освіту, яку отримав Тимофій Милованов", - сказав він.

Данилюк підкреслив, що буде оскаржувати рішення конкурсної комісії, тому ще закон про БЕБ не вимагав від нього подавати дипломи.

"Там чітко визначено, які документи мають бути подані в пакет комісії. Я подав усі документи, і зокрема - хоча цього й не вимагалося - свої дипломи, хоча це законом не передбачено. І от на базі цього вони приймають відповідне рішення", - сказав він.

Нагадаємо, що Бюро економічної безпеки, яке має запрацювати з 25 вересня, воно отримає повноваження податкової міліції (Державної фіскальної служби) та функції СБУ з розслідування злочинів щодо корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління та економіки.

P.S.

Як пише НВ, під час засідання конкурсної комісії з відбору голови Бюро економічної безпеки Т. Милованов і перший віце-прем`єр - міністр економіки Олексій Любченко виступали проти допуску Данилюка, а міністр фінансів Сергій Марченко відзначав, що «це може бути розцінено як якась політична історія».

«Просто це може бути розцінено як якась політична історія. Я просто попереджаю. Я не хочу, щоб ми вв’язувалися в цю політичну історію. Треба дати можливість всім проявити себе, виступити. Якщо ми зараз когось знімемо з дистанції, може бути багато політичного шуму», — пояснив міністр фінансів.

Милованов відзначив, що допуск Данилюка буде порушенням прямої норми закону і призведе до оскарження результатів конкурсу.

«Я сам був дуже здивований… Можлива різна інтерпретація, але один диплом взагалі не є вищою освітою, а другий не відповідає вимогам МОНу, тобто МОН сказав, що це не вища освіта», — заявив голова комісії.

Марченко сказав, що у Данилюка є диплом Університету Індіани з бізнес-адміністрування. «Якщо це не сприймається як економічна освіта… Ну, може бути питання», — відзначив він.

Милованов відповів, що диплом Данилюка з Університету Індіани «не є нострифікованим, не є підтвердженим». На думку Марченка, «не зовсім правильно, якщо комісія визначає, чи є освіта того чи іншого кандидата придатною». Міністр фінансів додав, що «буде важко пояснити недопуск саме по такій причині». «Прийдеться пояснювати мені, на жаль. На прес-конференції» — заявив Милованов.

Після цього ситуацію прокоментував Любченко. «Я й не знав, що вчитись не треба. Можна не вчитись і бути міністром», — сказав він.

Милованов запропонував або допустити всіх кандидатів і попросити їх виправити документи, або не допускати Данилюка до конкурсу. Комісія проголосувала за другий варіант. Милованов і Любченко були за, а Марченко утримався.

«Правила мають бути однакові для всіх. Я особисто друг Данилюка і я йому особисто поясню», — прокоментував Милованов. Він також заявив, що потрібно «перестати боятися і робити свою роботу».

«Тимофій, не перегинай», — сказав йому в ході дискусії Марченко.