"Мілкіленд" не зміг позбутися поруки по боргу УПБ перед НБУ

Все про економіку та фінанси

16 листопада Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити позов ПАТ "Мілкіленд Н.В." щодо визнання недійсним договору поруки від 24.03.2014, за яким ДП «Мілкіленд-Україна» (дочірнє підприємство «Профітрейд») виступило фінансовим поручителем «Українського професійного банку» по його боргу перед НБУ по кредиту рефінансування на 120 млн грн.

Звертаючись з позовом, позивач зазначав, що є власником дочірнього підприємства «Мілкіленд-Україна» (ДП «Профітрейд»), а договір поруки був укладений внаслідок помилки та суперечить вимогам чинного законодавства. Натомість суд вирішив, що позивач не довів цього.

У судовому рішенні окремо звертається увага, що інтерес ДП «Профітрейд» щодо надання фінансової поруки за виконання ПАТ «Український професійний банк» був обґрунтований «гарантіями ПАТ «Український професійний банк» щодо повернення депозитів».

Як писав Finbalance, СБУ в рамках кримінального провадження №42015100000000795 розслідує сумнівні операції збанкрутілого «Українського професійного банку» за ознаками злочинів, передбачених низкою статей Кримінального кодексу:

- стаття 218-1 «Доведення банку до неплатоспроможності»;
- стаття 28 «Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією»;
- стаття 366 «Службове підроблення»;
- стаття 209 «Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом»;
- стаття 191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

За даними слідчих, 24.03.2014 НБУ і УПБ уклали кредитний договір на 120 млн грн. Як основне забезпечення оформлено майнові права за кредитними угодами заставною вартістю 545,95 млн грн (з урахуванням коригуючих коефіцієнтів – 137,96 млн грн). Як додаткове забезпечення виступали майнові права на депозит майнового поручителя ТОВ «Торговий дім «Мілкіленд»» в розмірі 50 млн грн; акції «УПБ», що належали ТОВ «Український інвестиційно-фінансовий альянс» на 280 млн грн; порука ДП «Мілкіленд-Україна» на 120 млн грн.

За даними НБУ, основним контролером УПБ через ТОВ «Український фінансово-інвестиційний альянс» був Євген Балушка. За неофіційними ж даними, вплив на цей банк мав у т.ч. Анатолій Юркевич – співвласник групи «Мілкіленд» (Milkiland).

За даними Фонду гарантування, на 01.11.2017 вкладникам УПБ в межах гарантійної суми було виплачено 636,3 млн грн (98,4% запланованих компенсацій).

Про інші кримінальні провадження щодо сумнівних операцій УПБ читайте тут і тут