"Метінвест" стає власником "Дніпровського меткомбінату", який належав ІСД, - офіційно

Все про економіку та фінанси

Материнська компанія металургійного холдингу "Метінвест" - Metinvest B.V. - подала заявку на концентрацію у вигляді опосередкованого придбання у власність майнового комплексу ПАТ "Дніпровський металургійний комбінат". 10 лютого Антимонопольний комітету почав розглядати відповідну справу, пише “БізнесЦензор”.

Як повідомлялося, 28 січня Антимонопольний комітет надав дозвіл ТОВ "Оптимал Трейд" на придбання майнового комплексу ПАТ "Дніпровський металургійний комбінат" (ДМК), який раніше входив до складу корпорації ІСД, а в 2017-2020 роки перебував під управлінням менеджерів Ріната Ахметова.

"Оптимал Трейд" - одна з найбільших компаній з торгівлі металами і металевими рудами, на ринку її також пов`язують з Ахметовим. Крім того, ПІБ її засновника збігається з даними одного з багаторічних топ-менеджерів олігарха.

У жовтні 2020 року Госпсуд Дніпропетровської області в рамках справи про банкрутство ДМК ввів процедуру санації.

Кредитори заявили про вимоги до ДМК на суму близько 130 млрд грн, в тому числі вимоги ТОВ "Оптимал Трейд" - на 20,9 млрд грн, ТОВ "Метінвест Холдинг" - 20,7 млрд грн.

У травні 2017 року співвласник ІСД Сергій Тарута заявляв, що процедура банкрутства "Дніпровського металургійного комбінату" неминуча через агресивних кредиторів. При цьому Тарута зазначив, що "Метінвест", в управлінні якого перебуває підприємство, не перешкоджатиме роботі комбіната.

У кінці того ж року нідерландська Metinvest BV, материнська компанія гірничо-металургійної групи "Метінвест", почала перепродаж частини металопродукції ДМК, яка отримувалася в рахунок погашення заборгованості підприємства за залізорудну сировину.

У кінці 2016 року "Метінвест" Ріната Ахметова заявив, що домігся судових рішень про стягнення з підприємств, що входять в ІСД заборгованості та штрафних санкцій на загальну суму понад 9,7 млрд грн.

Контрольний пакет акцій ІСД належав пулу російських інвесторів, що включає одного з засновників металургійної компанії "Євраз" Олександра Катуніна. Власниками ще 49,9% акцій ІСД вважаються Сергій Тарута і Олег Мкртчан, який був арештований в Москві і засуджений до 9 років колонії за звинуваченням у розкраданні 85 млрд руб при реалізації контракту з російським ВЕБом.

При цьому, за словами Тарути, за російськими акціонерами групи ІСД стоїть російська держкорпорація "Внєшекономбанк" (ВЕБ.РФ), який також домігся арешту пакетів акцій міноритарних акціонерів.

Основними акціонерами "Метінвесту" є група "СКМ" Ріната Ахметова (71,24%) і "Смарт-холдинг" Вадима Новинського (23,76%), які спільно керують компанією.