"Метінвест" купує в "ІСД" польський меткомбінат

Все про економіку та фінанси

"Метінвест" Ріната Ахметова і Вадима Новінського звернувся до Антимонопольного комітету України (АМКУ) щодо отримання дозволів на опосередковане придбання компанією "Metinvest B.V." (Нідерланди) активів у вигляді цілісного майнового комплексу компанії ISD Huta Częstochowa Sp. z o.o. w upadłości (Польща). Відповідне питання включене в порядок денний засідання АМКУ, запланованого на 27 лютого, пише "БізнесЦензор".

АМКУ на засіданні планує надати попередні висновки про відсутність необхідності отримання дозволу для здійснення вказаної операції.

Як наголошується в повідомленні, комплекс ISD Huta Częstochowa Sp. z o.o. w upadłości забезпечує господарську діяльність з виробництва та реалізації сталевих напівфабрикатів, плоского гарячекатаного прокату і сталевих конструкцій з плоского гарячекатаного прокату.

У вересні минулого року глава правління ISD Polska Костянтин Литвинов зазначав, що корпорація "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД) розглядає "Метінвест" як найбільш прийнятний варіант для комбінату Huta Stali Czestochowa (який у процедурі банкрутства). "Вони давно цікавилися підприємством, були у нас, проводили дью-диліжанс, тому вони мають повне уявлення про ситуацію", - зазначав глава ISD Polska.

"Метінвест" вже володіє металургійними заводами Metinvest Trametal і Ferriera Valsider в Італії, перекатним заводом "Promet Steel" у Болгарії.

ІСД підписала договір купівлі-продажу меткомбінату Huta Stali Czestochowa на початку липня 2005 року. Проектна потужність листопрокатного виробництва - близько 1 млн тонн на рік. Основними споживачами раніше були польські судноверфі.

Контрольний пакет акцій ІСД належить російській держкорпорації ВЕБ.РФ. Власниками ще 49,9% акцій ІСД вважаються Сергій Тарута і Олег Мкртчан, який був арештований в Москві і засуджений до 9 років колонії за звинуваченнями в розкраданні 85 млрд руб. при реалізації контракту з російським ВЕБом. За словами Тарути, ВЕБ.РФ домігся арешту пакетів акцій міноритарних акціонерів.

Як повідомлялося, в липні 2017 року гендиректором Дніпровського металургійного комбінату (ДМК), що входить в корпорацію "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД), призначений колишній генеральний директор ПрАТ "Єнакіївський металургійний завод" (ЄМЗ), що входить до групи "Метінвест", Олександр Подкоритов.

В кінці того ж року нідерландська Metinvest BV, материнська компанія гірничо-металургійної групи "Метінвест", почала перепродаж частини металопродукції Дніпровського металургійного комбінату (ДМК), що входить в корпорацію "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД), одержуваного в рахунок погашення заборгованості підприємства за залізорудну сировину.

В кінці 2016 року "Метінвест" Ріната Ахметова заявив, що домігся судових рішень про стягнення з підприємств, що входять в ІСД заборгованості та штрафних санкцій на загальну суму понад 9,7 млрд грн.