Меркель закликала закріпити "формулу Штайнмаєра" в законодавстві України

Все про економіку та фінанси

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель наголосила, що «формулу Штайнмаєра» щодо врегулювання ситуації на Донбасі потрібно закріпити в українському законодавстві. Про це вона сказала на спільному на спільному із президентом України Володимиром Зеленським брифінгу в понеділок, 12 липня, констатує "Громадське".

Політикиня заявила, що наразі немає достатнього прогресу у підтримці Мінських домовленостей. Меркель зазначила, що Україна вздовж лінії розмежування відкрила багато КПВВ: «На жаль, не в такій же мірі це було зроблено з боку сепаратистів у Луганській та Донецькій областях».

«З іншого боку нам потрібна імплементація так званої формули Штайнмаєра в українське законодавство. Ми хочемо досягти, щоб у цих регіонах (тимчасово окупованих — ред.) були проведені вибори», — сказала Меркель.

Вона додала, що Росія наразі намагається тиснути на Київ через стягнення своїх військ до кордонів з Україною. Однак Меркель запевнила, що Німеччина буде й надалі виступати за досягнення прогресу в Мінських домовленостях.

Нагадаємо, 11-12 липня президент України Володимир Зеленський перебував із робочим візитом у Німеччині. В Офісі президента казали, що Зеленський привіз на перемовини «вагомі аргументи проти будівництва трубопроводу "Північний потік-2"».

Крім того, Зеленський зустрівся також з президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром. В ОП кажуть, що вони обговорили ситуацію з пандемією коронавірусу, перебіг вакцинації в Німеччині та Україні та реформи.

Що таке «Формула Штайнмаєра»?

Це документ, який запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в «нормандському форматі».

«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться.