Меркель каже, що Макрон - проти санкцій США щодо "Північного потоку-2"

Все про економіку та фінанси

Німецький канцлер Ангела Меркель заявила, що президент Франції Емманюель Макрон підтримав її позицію щодо протидії американським санкціям проти російського газопроводу "Північний потік-2". Про це Меркель сказала під час після відеоконференції з Макроном, пише "Українська правда" з псиланням на Bloomberg.

Як зазначається, сторони домовились, що мають усунути розбіжності щодо будівництва газопроводу напередодні переговорів із президентом США Джо Байденом.

Меркель і надалі продовжує дотримуватись позиції щодо завершення будівництва "Північного потоку-2". За її словами, Франція та Німеччина єдиними силами виступили проти американських санкцій щодо газопроводу і наразі вони хочуть підняти це питання у перемовинах із США.

Сполучені Штати виступають проти запуску труби та вже запровадили ряд санкцій проти компаній, які до цього причетні.

"Ми хочемо продовжувати спільну роботу над більш суверенною європейською енергетичною стратегією", – сказав французький лідер. Водночас, про те що російська труба навпаки збільшує залежність Німеччини від російської енергетики, очільники держав не згадали.

Раніше вказувалось, що президент Франції виступає за будівництво "Північного потоку-2". Водночас, офіційних заяв від Макрона щодо цього ще не було, а його слова щодо санкцій цитувала Меркель.

Ще у серпні 2020 року президент Франції Еммануель Макрон заявив, що він висловлював свої сумніви щодо газопроводу "Північний потік-2" канцлерці Ангелі Меркель.

Нагадаємо, Федеральне морське та гідрографічне агентство Німеччини продовжило дозвіл на побудову газопроводу "Північний потік-2" у водах країни до кінця травня.

Як повідомлялося, компанія Nord Stream 2 AG планує завершити великі будівельні роботи на одній з двох гілок суперечливого російського газопроводу в першій половині 2021 року, незважаючи на санкції США.

Голова Вільної демократичної партії Німеччини Крістіан Лінднер закликав оголосити мораторій на добудову нового газопроводу з Росії до Німеччини "Північний потік-2".

Газопровід "Північний потік-2" добудований вже більш ніж на 90 відсотків. Залишилося прокласти лише кілька десятків кілометрів труб в водах Данії та Німеччини.