Мережа WOG стала найбільшим покупцем бензину "Укртатнафти" Коломойського

Все про економіку та фінанси

Мережа автозаправних станцій WOG з початку 2019 року скоротила імпорт бензинів на третину, ставши найбільшим покупцем цього палива у Кременчуцького НПЗ компанії "Укртатнафта" Ігоря Коломойського і партнерів, повідомляє галузеве видання еnkorr з посиланням на дані дослідження ринку "Консалтингової групи "А-95", пише "БізнесЦензор".

Так, за 10 місяців поточного року залізничні відвантаження бензину з Кременчуцького НПЗ на адресу компаній WOG зросли до 36,6 тис. тонн з 7,8 тис. тонн за аналогічний період 2018 року.

Як зазначає видання, в 2019 році WOG став найбільшим одержувачем кременчуцького бензину по залізниці, випередивши компанію "Альянс Ойл Україна", яка з 2017 року має довгостроковий контракт з заводом і займається постачанням мережі АЗС Shell.

У той же час WOG за 10 місяців 2019 року скоротив імпорт бензинів на 33% (на 66,8 тис. тонн) - до 134 тис. тонн. Зокрема, в чотири рази знизився обсяг імпортних закупівель марки А-92 (з 60,3 до 14,5 тис. тонн) і на 15% - марки А-95 (з 140 до 118 тис. тонн).

За розрахунками "А-95", частка українського кременчуцького бензину в структурі продажів мережі WOG досягла 20%, тоді як за аналогічний період минулого року вона становила всього 4%.

Нагадаємо, в середині серпня про перехід WOG на закупівлі палива у Кременчуцького НПЗ заявив один з лідерів групи "Приват" Ігор Коломойський.

"Ми з ними (WOG, - ред.) переговорили, вони припинили цією нісенітницею займатися, зараз все закуповують на Кременчуці", - заявив Коломойський.

В кінці жовтня компанія "Укртатнафта" також повідомила, що обсяг оптової реалізації бензинів в цьому році у неї зріс в два рази.

Мережа АЗС WOG контролюється групою компаній "Континіум", яка належить бізнесменам Степану Івахіва, Сергію Лагуру, а також спадкоємцям Ігоря Єремєєва. Але точна структура власності групи на сьогоднішній день невідома, а великі її акціонери знаходяться в судових суперечках після загибелі Ігоря Єремєєва, в яких також бере участь близький до Коломойського колишній глава Волинської облради, нардеп Ігор Палиця.

Мережа АЗС WOG, що нараховує близько 415 станцій, присутній в 24 областях України.