Мережа АЗС WOG оскаржує вимогу ДФС сплатити податки і штрафи на 417 млн грн

Все про економіку та фінанси

Волинський окружний адмінсуд розглядає позов ТОВ "ВОГ Рітейл" до Офісу великих платників податків ДФС (в справі №803/1118/16) про скасування податкових повідомлень-рішень від 19.07.2016, якими підприємству було збільшено суму грошового зобов`язання за акцизним податком на 417 млн грн (з яких 277,8 млн грн - основний платіж, а 138,9 млн грн - штрафні санкції).

Згідно з судовими матеріалами, відповідні податкові повідомлення-рішення були прийняті на підставі акту податкової перевірки ТОВ «ВОГ Рітейл» від 04.07.2016, проведеної за період з 27.07.2011 по 31.12.2015. Як зазначалося, ТОВ “ВОГ Рітейл” не погоджувалося з висновками податківців на тій підставі, що продаж пального в 2015 році через мережу АЗС здійснювався як кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання (що є об`єктом оподаткування акцизним податком з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами), так і суб`єктам господарювання для комерційного або виробничого використання (що не є об`єктом оподаткування акцизним податком).

У 2016 році суди першої та апеляційної інстанції задовольнили позов ТОВ “ВОГ Рітейл” і скасували вказані податкові повідомлення-рішення, однак у 2018 році Верховний Суд скасував рішення судів нижчих інстанцій і відправив справу на новий розгляд.

ТОВ “ВОГ Рітейл” є однією з ключових структур у мережі АЗС WOG (входить у групу “Континіум”).

За даними держреєстру, серед кінцевих бенефіціарів цієї компанії - Роман і Софія Єремеєві (діти покійного нардепа Ігоря Єремеєва), нардеп Степан Івахів та бізнесмен Сергій Лагур.

Як писав Finbalance, ще одна структура, підконтрольна С. Івахіву та дітям І. Єремеєва, - ПрАТ “Дубномолоко” (випускає тверді та плавлені сири під торговою маркою «Комо») - подала позов до Офісу великих платників податків ДФС з вимогою скасувати податкові повідомлення-рішення, якими компанії виставлено вимогу сплатити податки і штрафи на 145 млн грн.

Про борги мережі АЗС WOG перед банками та іншими компаніями читайте тут.

Про мільярдну потребу “Банку інвестицій та заощаджень” (теж входить у групу “Континіум”) в капіталі - тут.