Мережа WOG банкротить пов’язану компанію, яка була боржником банку "Форум"

Все про економіку та фінанси

9 січня Госпсуд Волинської області відкрив провадження в справі №903/1002/19 про банкрутство Малого приватного підприємства “ВК Імпекс” (м. Луцьк) та ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Ініціатором цієї процедури стала Виробничо-комерційна фірма “Віта-Авто” (з вимогами на 1,36 млн грн).

Згідно з судовими матеріалами, за даними МПП “ВК Імпекс”, загальна сума його заборгованості перед кредиторами становить 350,1 млн грн, а сама компанія “перебуває в нестабільному фінансовому становищі” (цитата).

У держреєстрі засновником МПП “ВК Імпекс” значиться Микола Голанов. При цьому засновником ВКФ "Віта-Авто" є приватна компанія з обмеженою відповідальністю “Вест Оіл Груп Холдінг Б.В. (Нідерланди), а кінцевими бенефіціарами - Степан Івахів, Сергій Лагур, Роман і Софія Єремеєві (діти покійного нардепа Ігоря Єремеєва), яким належить група “Континіум” (серед її активів - у т.ч. мережа АЗС WOG).

Крім того, 9 січня Госпсуд Волинської області відкрив провадження в справі №903/1001/19 про банкрутство ТОВ "Золотий екватор", яке теж пов’язане з мережею АЗС WOG.

Згідно з судовими матеріалами, ініціатором справи про банкрутство ТОВ "Золотий екватор" було ТОВ “Фінансова компанія “Інтайм Фінанс” (у держреєстрі її кінцевим бенефіціаром вказаний Юрій Солом’янюк).

Нагадаємо, МПП “ВК Імпекс” і ТОВ "Золотий екватор" були боржниками збанкрутілого банку “Форум”, в забезпечення по зобов’язанням яких були передані 32 АЗС мережі WOG.

У лютому 2019 року Фонд гарантування продав відповідні права вимоги (на 1,76 млрд грн за кредитними договорами №1-0020/13/30-КL та №1-0021/13/30-КL) для ТОВ "Фінансова компанія "Франк Поінт" з дисконтом 77%.

Згодом ТОВ “ФК “Франк Поінт” відмовилося від позовів до компаній з мережі WOG, з огляду на внесення змін до кредитних договорів, якими було продовжено строк повернення заборгованості до 31.12.2019.

У ТОВ "ФК "Франк Поінт" простежувався опосередкований зв’язок з Сергієм Льовочкіним (партнер Дмитра Фірташа) та Віталієм Хомутинніком (партнер Ігоря Коломойського по компанії “Укрнафтобуріння”; раніше він був акціонером мережі АЗС “ОККО”, основний власник якої - Віталій Антонов - не заперечував родинні зв’язки з В. Хомутинніком).

У 2018 році Group DF Дмитра Фірташа публічно заявляла про кредиторські вимоги до мережі WOG на 460 млн дол. Разом з тим, в Group DF заперечували, що вона є міноритарним акціонером WOG (тоді як за даними ЗМІ, Д. Фірташ отримав пакет акцій мережі в 2013 році в рамках погашення боргу WOG перед банком “Надра”).

За даними учасників ринку, мережа WOG з початку 2019 року скоротила імпорт бензинів на третину, ставши найбільшим покупцем цього палива у Кременчуцького НПЗ ("Укртатнафта"), яке контролюють Ігор Коломойський та його партнери.

Про борги мережі АЗС WOG перед Альфа-Банком, Укрексімбанком, Ощадбанком, Укрсиббанком - тут.

Про потребу в докапіталізації “Банку інвестицій та заощаджень” (як і мережа WOG, входить у групу “Континіум”) за результатами торішнього стрес-тесту - тут.