Мазепа купує торгові центри "Амстор" за 456 млн грн

Все про економіку та фінанси

14 грудня в системі Прозорро.Продажі відбувся аукціон з продажу кількох торгових центрів, земельних ділянок, торгового обладнання мережі “Амстор” в Запоріжжі, Маріуполі, Мелітополі, Краматорську, Кременчуку, Бердянську, Одесі.

Переможцем аукціону з пропозицією 456 млн грн стало ТОВ “Мадера Девелопмент” (за даними держреєстру, кінцевий бенефіціар - засновник і глава інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа). Стартова ціна на лот була 283,5 млн грн.

Продаж відповідних об’єктів нерухомості відбувся в рамках ліквідації ТОВ “Амстор” (ця структура була визнана банкрутом постановою Госпсуду Дніпропетровської області від 23.07.2019 в справі №904/9795/16).

Як писав Finbalance, 13.02.2019 Центральний апеляційний госпсуд затвердив реєстр вимог кредиторів компанії, включивши в нього в т.ч. вимоги Укрексімбанку (124,6 млн грн - четверта черга); ПУМБ (91,7 млн грн - четверта черга; 28,8 млн грн - шоста черга); ТОВ "Фінансова компанія "Авуар-Сервіс" (827,3 млн грн - четверта черга; 91,4 млн грн - шоста черга). Окремо суд вніс до реєстру вимог кредиторів ТОВ "Амстор" вимоги, які забезпечені заставою майна боржника: вимоги Укрексімбанку - 1,52 млрд грн; ПУМБ - 1,74 млрд грн; ТОВ "Фінансова компанія "Авуар-Сервіс" - 106,9 млн грн. 16.07.2020 суд визнав ще поточні вимоги Укрексімбанку на 312,7 млн грн (як забезпечені заставою майна) та 27,1 млн грн (четверта черга).

На початку грудня Укрексімбанк заявляв, що згаданий на початку аукціон з продажу активів мережі “Амстор” відбувається в рамках врегулювання простроченої кредитної заборгованості ТОВ «Амстор».

Нагадаємо, що мережу “Амстор” контролював Вадим Новинський: він зайшов у цей актив у 2009 році. Водночас на початку 2015 року між «Смарт-Холдингом» Новинського та одним з міноритаріїв «Амстора» Вагоровським (керував мережею, контролюючи близько 15% акцій) відбувся корпоративний конфлікт. Сторони звинувачували одна одну в рейдерстві та інших злочинах. Судячи з повідомлень у пресі, суперечки тривають й донині.

При цьому ЗМІ писали, що Ігор Мазепа може купувати активи мережі “Амстор” в інтересах Вадима Новинського (як зазначалося, раніше ТОВ “Мадера Девелопмент” вже придбало торговий центр “Амстора” в Маріуполі, а також трансформаторну підстанцію в Запоріжжі й три земельні ділянки в Полтаві, Одесі та Маріуполі).