Майже $91 за барель: нафта марки Brent перевищила семирічний максимум

Все про економіку та фінанси

Нафта марки Brent досягла нового семирічного максимуму, подорожчавши майже до $91 за барель на тлі заяви Федрезерву США про плани у березні підняти відсоткові ставки для придушення інфляції, передає Bloomberg, констатує "НВ".

Ф`ючерси на Brent подорожчали майже на долар, а ф`ючерси West Texas Intermediate також зросли до найвищого рівня з 2014 року.

Як пише Bloomberg, трейдери побоюються, що російська армія може розпочати вторгнення в Україну. Поки в Москві заперечують подібні плани, Citigroup заявили, що зростання волатильності сирої нафти є ознакою того, що ринок розраховує на підвищену премію за політичний ризик. Потенційно – не менше $5 за барель.

Ціни на нафту почали зростати на початку 2022 року на тлі відновлення споживання енергії після руйнівного впливу пандемії коронавірусу. Запаси у деяких ключових центрах на початку року скорочувалися.

18 січня вартість нафти Brent перевищила $87 уперше з 2014 року. Серед причин зростання цін також виділяли напруженість на Близькому Сході.

Наприкінці минулого року Bank of America прогнозував різке зростання цін на нафту у 2022 році. У BofA зазначали, що глобальна енергетична криза призвела до різкого зростання цін на газ і вугілля у всьому світі, і це прискорило відновлення цін еталонних нафтових ф`ючерсів, що торгуються на біржах у Лондоні та Нью-Йорку.