Матузка - про Ощадбанк і Буца: НБУ не бачить підстав для перегляду рішень

Все про економіку та фінанси

Підстави для перегляду рішень НБУ про непогодження Дмитра Буца на посаду члена правління Ощадбанку відсутні, заявив заступник голови правління Нацбанку Ярослав Матузка, пише "Інтерфакс-Україна".

"Щодо останніх рішень НБУ стосовно погодження керівників Ощадбанку зазначаємо, що погодження керівників банків є беззаперечним правом Нацбанку (...) НБУ не бачить підстав для перегляду цих рішень. Реформа корпоративного управління не має зводитися до формальної оцінки відповідності членів правління кваліфікаційним вимогам", - зазначив заступник глави НБУ.

Він нагадав, що регулятор під час розгляду кандидата на посаду керівника банку комплексно аналізує результати тестування та співбесіди, а також бере до уваги рівень його професійної придатності з урахуванням наявності необхідного обсягу знань, професійного та управлінського досвіду для належного виконання обов`язків, які будуть на нього покладені.

Заступник голови Нацбанку додав, що рішення комітету НБУ з питань нагляду є результатом обговорення членів комітету і правління, які також мають право брати участь у засіданнях.