Mastercard і Visa підтримали ініціативу банків про поетапне зниження комісії за інтерчейндж

Все про економіку та фінанси

Платіжна система Mastercard заявила, що підтримує ініціативу банківського сектору щодо ринкового поетапного зниження розміру міжбанківської комісії за проведення безготівкових розрахунків (інтерчейндж) в Україні.

“Такий підхід саморегуляції покликаний забезпечити подальший розвиток безготівкової економіки. Ми також підтримуємо залучення Антимонопольного комітету України до оцінки запропонованого підходу, щоби таким чином забезпечити прозорість та дотримання норм чинного законодавства щодо захисту конкуренції.

Протягом останніх років компанія Mastercard поетапно знижувала розмір комісій інтерчейндж на українському ринку. Ми готові приєднатися до запропонованої банківським сектором ініціативи, як тільки буде отримано схвалення від Антимонопольного комітету України.

Mastercard виступає за ринкові механізми ціноутворення відповідно до принципів ринкової економіки, що є в інтересах всіх учасників ринку та української економіки загалом”, - йдеться в заяві Mastercard.

Платіжна система Visa теж заявила, що "підтримує ініціативу банків щодо поступового зниження міжбанківської комісії (інтерчейндж) в Україні". "При цьому хочеться підкреслити, що таке зниження має бути еволюційним і ринковим. Саме такий підхід підтримує Visa в усьому світі, і тільки він дозволить зберегти лідерські позиції України щодо зростання і розвитку безготівкових платежів", - йдеться в заяві компані.

Позиція НБУ щодо дискусій про комісії еквайрингу та інтерчейндж - тут і тут.