Масштаби корупції в Україні збільшилися, - опитування EY

Все про економіку та фінанси

У порівнянні з минулим роком, в Україні з 60% до 80% зросла кількість респондентів, які відповіли ствердно на запитання: «Чи вважаєте ви, що хабарництво та корупція широко розповсюджені у вашій країні?». Про це розповів керуючий партнер компанії EY в Україні Олексій Кредісов, коментуючи результати дослідження, що було проведено EY в 38 країнах світу (в Україні було опитань 100 працівників великих компаній).

«Таку відповідь можна розглядати як «жовту картку» ефективності та швидкості реформ, що спрямовані на боротьбу з корупцією в Україні. Погіршення оцінки ділового середовища є очевидним. Це могло бути спричинено як зниженням економічних показників на макро - і мікрорівнях, так і невідповідністю темпів розвитку антикорупційних практик в бізнесі та на державному рівні», - констатував О. Кредісов.

Разом з тим керівник практики з надання послуг у сфері розслідування шахрайства та консультацій з урегулювання конфліктів EY в Україні Олексій Тякін серед позитивних тенденцій відзначив, що більш ніж вдвічі збільшилася кількість українських респондентів, які ствердно відповіли на запитання про наявність у їх компаніях антикорупційних політик та кодексу корпоративної етики.

«З показником у 54% українські компанії практично наблизилися до середньосвітового значення. Із 32% до 23% зменшилася кількість респондентів, що заявили про відсутність у компанії «гарячої лінії», на яку можна повідомити про випадки корупції чи порушення правил корпоративної етики. Також значно зросла кількість тих, хто відвідав антикорупційні тренінги.

Однак зниження економічних показників, політична нестабільність та посилення конкуренції можуть стати чинниками порушення етичних норм та корпоративних політик. 24% опитаних вважають, що неухильне дотримання антикорупційної політики може зробити їх бізнес менш конкурентоздатним. Крім того, 20% опитаних вважають виправданим навмисне викривлення фінансових результатів, якщо це є необхідним для виживання бізнесу. В інших країнах такий крок вважають виправданим лише 4% респондентів. Цей факт повинен викликати занепокоєння власників, кредиторів та інших користувачів фінансової звітності», - зауважив О. Тякін.